22. červenec 2019

Obsah dílu

Justice v ohrožení? — Spor mezi spojenci NATO — Británie hledá premiéra — Těžký život slepic

Části dílu

01:27
Justice v ohrožení?
  Jak se má změnit systém státních zastupitelství tak, aby byl funkční, efektivní a nezavdával pochybnosti, že bude ohrožena nezávislost justice?Probereme v úvodní debatě poslanců sněmovního ústavně-právního výboru Heleny Válkové /ANO/ a Jakuba Michálka /Piráti/.Svůj názor na dění v justici pak přidá i bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa.
  27:19
  Desítky útočníků napadly cestující v hongkongském metru
   29:33
   Krátce
    30:34
    Spor mezi spojenci NATO
     Turecko si pořídilo ruské rakety S-400 i přes protesty spojenců v NATO, hlavně Američanů. Ti už tak ohlásili, že Ankara může zapomenout na nejmodernější stíhačky F-35, které měli Turci nasmlouvané.Proč se Turecko odhodlalo nakoupit ruskou techniku a proč to Moskva členu NATO dovolila?Téma pro velvyslance ČR při NATO Jiřího Šedivého a exministra zahraničí Jana Kavana /ČSSD/.
     41:49
     Íránci unesli britský tanker v Hormuzském průlivu
      45:15
      Británie hledá premiéra
       Británie se už zítra dozví, koho vyšle konzervativní strana do premiérského křesla jako nástupce Theresy Mayové. Podle očekávání to má být výrazný favorit stranických voleb a exministr zahraničí Boris Johnson.Jak se vypořádá s brexitem a jak se může do té doby zkomplikovat situace v Íránu, který nechce vydat zadržený britský tanker?Do Londýna se spojíme s naším zpravodajem Bohumilem Vostalem.
       47:41
       Ústavní ochrana vody
        50:41
        Krátce
         51:41
         Těžký život slepic
          Před půl rokem přinesl spolek na ochranu zvířat Obzor záběry klecových chovů slepic, které šokovaly a znovu upozornily na kruté podmínky zvířat.Nezapomnělo se na problém a zlepšily se podmínky chovu slepic v Česku?Probereme s Petrem Dobrým, zakladatelem projektu Slepice v nouzi který se věci dlouhodobě věnuje.
          Přehrát celé video
          Stopáž60 minut
          Další díl
          23. červenec 2019

          Události, komentáře na sociálních sítích

          Napište nám