Témata: Česká zahraniční politika; Hrozí povodně?; Boeingy MAX jsou připoutané k zemi; Brexit; Eurovolby; Obrok Skautů. Moderují: Michal Kubal a Marcela Augustová.

Obsah dílu

Přehrát vše

Česká strategie

Jak sladit noty v zahraniční politice? Téma pro dnešní schůzku nejvyšších představitelů státu na Pražském hradě a 3 z účastníků zasednou večer i ve studiu Událostí, komentářů.

Co domluvili, se zeptáme ministra zahraničí Tomáše Petříčka /ČSSD/ a předsedů obou parlamentních komor Radka Vondráčka /ANO/ a Jaroslava Kubery /ODS/.


Boeingy pořád nesmí do vzduchu

Boeingy 737 MAX jsou stále uzemněné a do provozu se, zdá se, jen tak nevrátí. Dopravcům rostou ztráty, cestujícím obavy, jestli v pořádku odletí na letní dovolenou.

Na příčiny a následky problémů amerických letadel se zeptáme ekonoma Lukáše Kovandy, mluvčího Úřadu pro civilní letectví Vítězslava Hezkého a leteckého publicisty Martina Velka.


Evropské volby

Už zítra začínají evropské volby – jako první půjdou k urnám voliči v Nizozemsku a ve Velké Británii, která přitom už v tuto dobu členem Evropské unie neměla být. V Česku se volební místnosti otevřou v pátek a v sobotu.

O čem se rozhodne ve volbách, probereme s šéfredaktorkou serveru EURACTIV.CZ Anetou Zachovou.


Skautský obrok

Skauti a skautky se sjíždějí na tradiční setkání Obrok, tentokrát na Konopiště. V plánu mají hlavně podporu a osvětu, společné aktivity a přilákání nových členů, v čemž je organizace v poslední době mimořádně úspěšná.

V čem je její kouzlo, se zeptáme skautské náčelní Evy Měřínské.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín