60 minut

30. srpen 2018

Obsah dílu

Boj o rozpočet — Vášně v Chemnitzu — Romská menšina v Česku

Části dílu

01:17
Boj o rozpočet
  Víc peněz na platy učitelů, zdravotníků a dalších státních zaměstnanců, vyšší důchody, větší podpora sportu nebo slevy v dopravě. Vláda nakladla velké požadavky na rozpočet, který tak má příští rok skončit se schodkem 40 miliard.Plánuje stát rozpočet chytře? Vynaloží peníze účelně? A dojde někdy i na přebytkový rozpočet? Velké téma pro ministryni financí Alenu Schillerovou /nestr. za ANO/ a poslance ze sněmovního rozpočtového výboru Jana Skopečka /ODS/ a Jiřího Dolejše /KSČM/.
  23:23
  ČSSD rozhodne o Miroslavu Poche
   25:13
   Krátce
    26:14
    Vášně v Chemnitzu
     Východní Německo ve víru vášní. Policie řeší xenofobní útoky na imigranty, v době, kdy se v Chemnitzu svolávají další a další demonstrace pravicových extremistů i lidí, kteří se ozývají proti nim. Vše odstartovala v neděli vražda 35-letého Němce kubánského původu, ze které jsou podezřelí 2 mladí muži ze Sýrie a Iráku. Saský premiér Kretschmer, který dnes přijel do města na návštěvu, vyzval obyvatele čtvrtmilionového Chemnitzu, aby se postavili za demokracii a právní stát.Jaké kořeny mají problémy na východě Německa? Změnila se tamní politická mapa? Jsou radikálové na vzestupu?Otázky na našeho zpravodaje Václava Černohorského a politologa Vladimíra Handla.Probereme i skandinávské zkušenosti a recepty na problém migrace – s českým velvyslancem ve Švédsku Jiřím Šitlerem.
     35:44
     Jak bezpečné jsou mosty v Česku?
      38:38
      Švédsko - země běžencům zaslíbená
       48:15
       Dražba kladenské huti Poldi
        50:35
        Krátce
         51:30
         Romská menšina v Česku
          Z ČR odcházel Petr Torák jako osmnáctiletý student, který ale zažil, co je to nenávist a xenofobie. S rodiči se přestěhoval do Velké Británie, kde se v řadách policie věnoval práci pro romskou menšinu i další lidi z vyloučených lokalit, se kterými se mohl domluvit šesti jazyky. Za svou práci dostal i Řád britského impéria. Teď se jako člen vládní Rady pro záležitosti romské menšiny snaží zlepšit situaci v Česku a motivovat hlavně mládež ke vzdělávání.Jak se mu to daří? A jakým vývojem Česko prošlo od doby, když něj odcházel? Petra Toráka se zeptáme v závěru pořadu.
          Přehrát celé video
          Stopáž60 minut
          Další díl
          31. srpen 2018

          Události, komentáře na sociálních sítích

          Napište nám