Témata: Regulace spotřebitelských úvěrů; Hranice svobody slova. Moderují: David Borek a Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Spotřebitelské úvěry

Důležitou novelu zákona, která se týká statisíců lidí, půjčujících si peníze, schválila dnes Poslanecká sněmovna. Podle tohoto zákona bychom měli mít například možnost uhradit dluhy z úvěrů kdykoli nebo rychleji splácet hypotéku. Firmy by byly povinny prověřovat si solventnost žadatelů o půjčku. Změny a jejich dopady rozebereme s místopředsedou poslaneckého klubu KDU–ČSL Jaroslavem Klaškou a ekonomickým expertem ODS Janem Skopečkem.


Svoboda slova nejen na internetu

Evropská unie se dohodla s největšími internetovými hráči o regulaci internetu, především sociálních sítí. Chce tak bojovat proti šíření xenofobie a nenávisti. Přicházíme pomalu a nenápadně o svobodu slova? Zmizí možnost normálně si z někoho utahovat? Bude muset i Rowan Atkinson, tedy Mr. Bean opustit svůj humor a odejít do důchodu? Na to vše odpoví Ondřej Neff, šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek, disident, publicista a politik František „Čuňas“ Stárek /nestr. za ODS/ a poslanec Martin Komárek /ANO/.


Řekli v Událostech, komentářích

Dalibor Balšínek, šéfredaktor, deník Echo24, o svobodě internetu

„Málokdo si uvědomuje, že ta pravidla, která má Facebook nebo Twitter, vlastně nikdo nezná. Nikdo nezná tresty, které uděluje Facebook za to, jestli někdo zobrazí tu či onu fotku nebo si dá ten či onen příspěvek.“


Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín