4 minuty
Události, komentáře

5. ledna 2016

Část: Agrofert v podezření

Obsah dílu

Útok na centrum Islámského státu — Hradní kancléř bez prověrky — Rekordní státní rozpočet — Agrofert v podezření

Části dílu

01:15
Útok na centrum Islámského státu
Útok na centrum Islámského státu
    Bojovníci proti Islámskému státu stupňují ofenzivu. Na řadě je druhé největší město severního Iráku a vůbec největší město pod kontrolou islámských radikálů – Mosul. Podle vojenských analytiků půjde o mimořádně složitou operaci v opevněném městě se spoustou civilních rukojmí. Mohlo by ale jít o definitivní obrat v konfliktu s Islámským státem.
    Jak se na něm bude podílet Západ, jak Česko a jaká bude partie české diplomacie v souvisejícím tématu migrační krize se zeptáme ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka /ČSSD/. Jak vypadá město, ve kterém několik měsíců vládl Islámský stát pak popíše šéfredaktorka časopisu Lidé a země Lenka Klicperová, která se nedávno vrátila z osvobozeného města Sindžár.
    28:38
    Stalo se
    Stalo se
      32:53
      Hradní kancléř bez prověrky
      Hradní kancléř bez prověrky
        Kancléř Vratislav Mynář definitivně nemá bezpečnostní prověrku – s rozkladem u Národního bezpečnostního úřadu neuspěl a neudělení prověrky je tak pravomocné. Mynář ale tvrdí, že jde o politikaření úřadu a bude se dál bránit – v dalším kole u soudu. Pro fungování na Hradě se zatím beztak nic nemění. Prezident Miloš Zeman počká na výsledek soudu, a pokud by jeho kancléř neuspěl, nabídne mu prý jinou práci.
        O fungování kancléře bez prověrky a politických i praktických důsledcích, které tento stav má se budeme bavit s předsedou sněmovního bezpečnostního výboru Romanem Váňou /ČSSD/.
        41:51
        Rekordní státní rozpočet
        Rekordní státní rozpočet
          Státní kasa si loni půjčovala nejméně za 7 let. Deficit dosáhl 63 miliard korun – to je o 15 miliard méně než o rok dřív a o 37 miliard méně, než si vláda naplánovala. Pomohl k tomu víc než čtyřprocentní růst HDP a také rekordní čerpání z evropských fondů. Podle opozice ale právě proto výsledek rozpočtu na pochvalu není – při současné kondici ekonomiky by měl vypadat lépe a stejně tak plán na letošní rok.
          My se do hodnocení rozpočtu pustíme s Miroslavem Kalouskem /TOP09/ – exministrem financí a předsedou strany a místopředsedou sněmovního rozpočtového výboru Janem Volným /ANO/.
          56:49
          Agrofert v podezření
          Agrofert v podezření
            Evropský úřad proti podvodům začal řešit podezření, že firma Agrofert ministra financí Andreje Babiše ve státní správě tajně prolobbovala změnu pravidel čerpání evropských dotací – ve svůj prospěch. Evropská komise už vyšetřování potvrdila.
            Další téma pro Miroslava Kalouska /TOP09/ a Jana Volného /ANO/.
            Přehrát celé video
            Události, komentáře - 6. ledna 2016
            Stopáž59 minut
            Další díl
            6. ledna 2016

            Přehled dílů

            5309 přehratelných
            Události, komentáře - 23. ledna
            Stopáž62 minut

            23. ledna

            Spor o čtyři letouny L-159 pro Ukrajinu — ANO s novým vedením? — Rodí se evropská sociální síť W

            Poslední vysílání 23. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 22. ledna
            Stopáž60 minut

            22. ledna

            Začal mimořádný summit EU kvůli Grónsku — Zadržení čínského novináře kvůli špionáži — Obraz Evropy ve světě: silná, nebo slabá? — Život vědců v době, která jim nepřeje

            Poslední vysílání 22. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 21. ledna
            Stopáž61 minut

            21. ledna

            Klíčová slova D. Trumpa v Davosu — Senát je proti rušení poplatků za TV a rozhlas — Concorde - legenda civilního létání

            Poslední vysílání 21. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 20. ledna
            Stopáž60 minut

            20. ledna

            Jak má EU a NATO odpovědět D. Trumpovi — Sněmovna rozhodne o vydání Babiše a Okamury — Vítězný snímek Czech Press Photo

            Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 19. ledna
            Stopáž60 minut

            19. ledna

            Vláda armáda L-159 potřebuje — USA stupňují tlak na získání Grónska — Psychiatrie ve službě totalitní moci

            Poslední vysílání 19. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 16. ledna
            Stopáž63 minut

            16. ledna

            Sněmovna stojí za jmenováním Turka do vlády — Česko má vládu s důvěrou — 57 let od tragické oběti Jana Palacha

            Poslední vysílání 16. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 15. ledna
            Stopáž85 minut

            15. ledna

            Vláda Andreje Babiše získala důvěru sněmovny

            Poslední vysílání 15. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 14. ledna
            Stopáž61 minut

            14. ledna

            Poslanci jednají o důvěře vládě

            Poslední vysílání 14. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 13. ledna
            Stopáž60 minut

            13. ledna

            Sněmovna jedná o důvěře vládě Andreje Babiše — Na Pustevnách vznikají díla z ledu

            Poslední vysílání 13. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 12. ledna
            Stopáž60 minut

            12. ledna

            Filip Turek vládním zmocněncem — Česko v rozpočtovém provizoriu — Zítra začnou poslanci jednat o důvěře vládě

            Poslední vysílání 12. 1. 2026 na ČT24