58 minut

19. listopadu 2015

Obsah dílu

Boj s terorismem — Ekonomické plány odborů — Opozice v Bělorusku

Části dílu

01:08
Boj s terorismem
  Francie prodloužila výjimečný stav v zemi a dál pokračuje v protiteroristickém tažení. Podle premiéra Manuela Vallse není vyloučené, že by teroristé mohli v budoucnu využít chemické či biologické zbraně. A navíc by podle Francouzů mohli cestovat přes Česko, které považují za snadno prostupné. Americké ministerstvo zahraničí před možnými teroristickými hrozbami varovalo i Itálii a Vatikán a jmenovalo konkrétní cíle, například Baziliku svatého Petra nebo operní dům La Scala.
  Jestli a jak se mění ve Francii pohled na islámský terorismus a Blízký Východ probereme s politologem Jacquesem Rupnikem. Na praktiky teroristů a na to, jestli se skutečně mohou dostat k chemickým nebo biologickým zbraním, se zeptáme bezpečnostního analytika Jana Schneidera. Zkušenosti z Tuniska, které zažilo teroristické útoky letos v březnu a v červnu, přidá tamní ministr zahraničí Tájib Bakkúš.
  Reakce Česka na teroristické útoky v Paříži a s nimi související zjištění – to je téma pro Tomáše Jirsu /ODS/, místopředsedu senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost a Jiřího Miholu /KDU-ČSL/, předsedu poslaneckého klubu a člena sněmovního zahraničního výboru strany.
  43:33
  Ekonomické plány odborů
   Česko potřebuje razantní změnu hospodářské politiky – alespoň podle analýz odborů. Plošné zvýšení mezd o 5 %, posílení koruny o pětinu – to jsou jen ty rychle potřebné změny. Dlouhodobě by se ale země měla zaměřit na lepší vzdělávání obyvatel a konkurenceschopnost podniků. Koncepční změny v ekonomice by měly směřovat k tomu, aby se Česko posunulo od montoven polotovarů s levnou pracovní silou k výrobě s vyšší přidanou hodnotou. V opačném případě prý upadne do pasti chudoby. Z čeho návrhy vycházejí, jak na ně slyší vláda nebo zaměstnavatelé a jak reálné je jejich prosazení přijde vysvětlit makroekonom ČMKOS Jaroslav Ungerman.
   51:31
   Opozice v Bělorusku
    Ve vedení Běloruska se nic nemění – říjnové prezidentské volby vyhrál znovu Alexandr Lukašenko a k 21 letům v čele státu přidá dalších 5. Prezident ale přesto nevyhrál tak hladce, jak by se zdálo. Ve snaze o mezinárodní uznání voleb i zrušení západních sankcí dělal řadu ústupků – například propustil z vězení své politické odpůrce. Jeden z nich přijde do studia – bývalý protikandidát Lukašenka z předposledních prezidentských voleb Mikalaj Statkevič.
    Přehrát celé video
    Stopáž60 minut
    Další díl
    20. listopadu 2015

    Přehled dílů

    4934 dostupných
    Stopáž63 minut

    19. července

    Rozsáhlé výpadky IT systémů ve světě — Druhý mandát pro von der Leyenovou — Bude Donald Trump znovu prezidentem? — Síla dezinformací ve střední Evropě — Msta nacistického režimu

    19. 7. 2024 na ČT24
    Stopáž62 minut

    18. července

    Druhý mandát pro von der Leyenovou — Bezpečnostní dohoda ČR s Ukrajinou — Vrcholí sjezd Republikánské strany — Kritika i chvála nové kolekce

    18. 7. 2024 na ČT24
    Stopáž61 minut

    17. července

    Rozhodnuto: nové bloky Dukovan postaví KHNP — Hlavní nejasnosti v obří zakázce — Jaké ohlasy vzbudilo rozhodnutí ve Francii? — Kdo by měl stavět, stát nebo ČEZ?

    17. 7. 2024 na ČT24
    Stopáž60 minut

    16. července

    První schůze europarlamentu v novém složení — Další jednání ukrajinské a ukrajinské vlády — Dětské oběti války na Ukrajině — Síla redakcí a redaktorů LN — Jak program Apollo posunul lidstvo

    16. 7. 2024 na ČT24
    Stopáž63 minut

    15. července

    Atentát na Donalda Trumpa

    15. 7. 2024 na ČT24
    Stopáž61 minut

    12. července

    Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Joe Biden vs. Donald Trump — Silné bouřky ve střední Evropě — Europoslanci u premiéra — Finále fotbalového Eura: Anglie - Španělsko

    12. 7. 2024 na ČT24
    Stopáž61 minut

    11. července

    Americké střely dlouhého doletu v Německu — Televizní a rozhlasové poplatky — Provoz letišť v krajských městech

    11. 7. 2024 na ČT24
    Stopáž62 minut

    10. července

    Spolupráce v europarlamentu — Kompenzace za zničenou úrodu — Jak přežít v rozpáleném městě — Příběh rodiny Slánských

    10. 7. 2024 na ČT24
    Stopáž62 minut

    9. července

    Začal summit NATO — Vznik národního parku Křivoklátsko — Česká architektura — Historie pražských sanitek

    9. 7. 2024 na ČT24
    Stopáž62 minut

    8. července

    Nová frakce v europarlamentu — Analýza výsledku voleb v Evropě — Atmosféra v Británii a ve Francii

    8. 7. 2024 na ČT24

    Události, komentáře na sociálních sítích

    Napište nám