60 minut

18. listopad 2015

Obsah dílu

Jak vést válku s terorismem? — Prezidentův 17. listopad — Spor o miliardu za lokomotivy

Části dílu

01:25
Jak vést válku s terorismem?
  Sedm hodin trvala razie francouzských bezpečnostních sil na severu Paříže – podle ministra vnitra zásah na předměstí Saint-Denis zabránil dalším teroristickým útokům. Dva lidé, žena a muž, při akci zemřeli. Sedm dalších policie zadržela. Cílem operace bylo zneškodnit především Abdelhamida Abaaouda, který podle vyšetřovatelů stál za pátečními atentáty v metropoli. Jak s teroristy bojovat? Na Blízkém východě, nebo s jejich buňkami v Evropě? A máme se víc bát uprchlíků? Otázky pro bezpečnostního analytika Univerzity obrany a poradce ministra obrany Lukáše Dyčku, teologa a filozofa Tomáše Halíka a analytika Metropolitní univerzity Břetislava Turečka. Přímo z Paříže se s námi spojí zpravodaj ČT Martin Jonáš.
  34:29
  Prezidentův 17. listopad
   Prezident Miloš Zeman ve státní svátek vystoupil na Albertově na akci Bloku proti islámu. Podle některých politiků tím legitimizuje extremisty, celá akce prý místo piety připomínala předvolební mítink. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček naopak tvrdí, že prezidentovi kritici pohrdají občany, jejich názory a oprávněnými obavami.. Zneužil prezident odkaz 17. listopadu? A co vystoupení na Albertově vypovídá o české společnosti? Téma okomentuje Daniel Kroupa z katedry politologie a filozofie Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.
   45:06
   Stalo se
    48:46
    Spor o miliardu za lokomotivy
     České dráhy prohrály spor o lokomotivy. Po společnosti Škoda Transportation původně žádaly přes miliardu korun za jejich pozdní dodávku. Teď ale mají Škodě samy zaplatit obdobnou částku jako dorovnání ceny. Rozhodl o tom rozhodčí soud. Dráhy kvůli verdiktu podaly žalobu. Vyplacení sumy odmítl i ministr dopravy. O co v kauze jde? A proč dráhy ve sporu neuspěly? Zeptáme se ministra dopravy Dana Ťoka /nestr. za ANO/. Komentář doplní generální ředitel Škoda Transportation Tomáš Ignačák.
     Přehrát celé video
     Stopáž57 minut
     Další díl
     19. listopad 2015

     Přehled dílů

      

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám