16. říjen 2015

Obsah dílu

Osud hejtmana Rozbořila — Uprchlická krize — Napětí v Izraeli

Části dílu

01:16
Osud hejtmana Rozbořila
  Dopady kauzy Vidkun – rezignaci oznámil první muž celorepublikové kriminální policie Milan Pospíšek. Z protikorupčního útvaru pak odchází náměstek Jiří Jach. Další dva důstojníci z krajského ředitelství v Olomouci mají být postaveni mimo službu po propuštění z vazby. Sílí zároveň tlak na Olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila - ten ale rezignovat odmítá. Proč? S hejtmanem Rozbořilem se spojíme živě. Kauzu okomentuje Ondřej Koutník z Lidových novin.
  24:49
  Stalo se
   27:53
   Uprchlická krize
    Migrační krize sbližuje Evropskou unii s Tureckem. Osmadvacítka na summitu rozhodla, že s Ankarou obnoví přístupová jednání a poskytne až tři miliardy eur na pomoc běžencům. Od Turecka za to žádá lepší ochranu hranic. Maďarsko mezitím oznámilo, že kvůli uprchlíkům o půlnoci uzavře takzvanou zelenou hranici s Chorvatskem. A silná slova na adresu uprchlíků dnes znovu použil i prezident. Prohlásil, že islámští běženci v Česku nebudou respektovat tuzemské zákony a zvyklosti a budou se řídit právem šaría – tedy kamenovat nevěrné ženy a utínat zlodějům ruce. Zemanovy výroky pak ostře odsoudil ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier. Jakou novou trasu si najde proud běženců? Je Evropa schopna zamezit nekontrolované migraci? Hosty budou předseda výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík /KDU-ČSL/, člen výboru pro evropské záležitosti Marek Černoch /Úsvit /, geografka z Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty UK Eva Janská a zahraniční komentátor Hospodářských novin Teodor Marjanovič.
    45:10
    Stalo se
     49:45
     Napětí v Izraeli
      Den hněvu, který na dnešek vyhlásili palestinští extremisti z Hamásu a Islámského džihádu, vyvrcholil násilnými střety s izraelskou armádou na Západním břehu. Rozzuřený dav už v noci na dnešek zapálil hrobku biblického Josefa, uctívanou Židy. Situací, která si za dnešek vyžádala další tři mrtvé, se bude mimořádně zabývat Rada bezpečnosti OSN. S podrobnostmi se přihlásí blízkovýchodní zpravodaj ČT Jakub Szántó.
      Přehrát celé video
      Stopáž60 minut
      Další díl
      19. říjen 2015

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám