Témata: Trápení se suchem; Jak udržet vodu v krajině?; Policie nabere posily; Penta koupila Vltava-Labe-Press; Moderuje: David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Trápení se suchem

Česko zažívá nejhorší sucho za posledních 12 let. Ničí úrodu, zvyšuje spotřebu energií, způsobuje požáry. Vysoké teploty přepisují rekordy téměř každý den. Kvůli dlouhotrvajícímu suchu se začíná mluvit o nejrůznějších vodohospodářských investicích. Bude to prospěch pro betonářskou lobby, nebo pro všechny? A co se dá udělat už teď? Hosty budou ministr životního prostředí Richard Brabec /ANO/, ministr zemědělství Marian Jurečka /KDU-ČSL/, expert na zemědělství, životní prostředí a venkov František Havlát, generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský a starosta Němčovic Karel Ferschmann /BEZPP/.


Tři miliardy navíc pro Ministerstvo vnitra

Schodek rozpočtu za rok 2016 může převýšit 70 miliard. Vůbec poprvé to připustil ministr financí Andrej Babiš. Víc peněz bude potřeba pro policisty a hasiče i na náklady spojené s uprchlíky. Ministru vnitra Milanu Chovancovi proto rovnou přidal přes 3 miliardy korun. Téma pro předsedu Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milana Štěpánka.


Penta koupila Vltava-Labe-Press

Vydavatelství Vltava-Labe-Press má nového vlastníka. Společnost, která vydává mimo jiné největší regionální noviny Deník, koupila od německých majitelů investiční skupina Penta. Smlouvu ještě musí schválit antimonopolní úřad. Změní se nějak tímto nákupem mediální trh v Česku? Probereme s mediálním analytikem Milanem Šmídem.


Řekli v Událostech, komentářích

Richard Brabec /ANO/, ministr životního prostředí, k některým navrhovaným opatřením pro udržení vody v krajině

97 % vod, které máme v ČR, jsou srážky z atmosférických srážek – z deště nebo ze sněhu – a ty prostě, pokud tady neudržíme v ČR, tak odtečou řekami a žádné nové nám nepřitečou. (…) Konkrétní projekty si třeba představme zasakovací pásy, podzemní i povrchové nádrže, retenční nádrže na udržení srážkové vody. Například pod parkovišti z velkých obchodních center, protože dneska máme obrovskou plochu vyasfaltovanou a ta voda jde do kanalizace, z kanalizace do čističky a potom odchází do řeky a už se nevrací do toho přirozeného koloběhu.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín