9. červenec 2015

Obsah dílu

Kdo nás bude bránit? — Migrační krize — Čekání na řecké reformy

Části dílu

00:38
Stalo se
  04:19
  Kdo nás bude bránit?
   K povinným odvodům se chodit nebude – sněmovnou prošla v prvním čtení novela branného zákona a plošné odvody mužů i žen z ní nejspíš zmizí. Podle poslanců by to v praxi byly jen zbytečně drahé a administrativně náročné registrace. Ministerstvo obrany už představilo nový plán dobrovolných odvodů. Novela posiluje taky úlohu aktivních záloh, nově by bylo možné jejich členy vyslat třeba i do zahraničních misí, nebo na pomoc při živelních katastrofách. Co dalšího zákon zavádí? Co se pro vojáky i civilisty změní? A jak vojenskou službu pro záložáky zatraktivnit? Odpoví ministr obrany Martin Stropnický /ANO/, členka výboru pro obranu a 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová a místopředseda sněmovního výboru pro obranu Ivan Gabal /KDU-ČSL/. Podrobnosti přímo ze sněmovny doplní redaktorka ČT Petra Tuháčková.
   27:15
   Migrační krize
    Šéfové resortů vnitra zemí Evropské unie se v Lucemburku sešli kvůli problému migrantů. Milan Chovanec představil záměr české vlády do roku 2017 přijmout 1 500 uprchlíků. O řešení uprchlické krize mluvil v podvečer i premiér Sobotka s předsedy všech parlamentních stran. Jaké jsou závěry lucemburské schůzky? Co Evropská unie udělá pro zastavení migrační vlny? A jak by se měla zapojit Česká republika? Problém rozebereme s filozofem a publicistou Maxmiliánem Kašparů. Odrazila se migrační krize i v české legislativě? Odpoví Jana Černochová /ODS/ a Ivan Gabal /KDU-ČSL/.
    45:56
    Stalo se
     48:47
     Čekání na řecké reformy
      Řecká vláda jedná o reformách, které má do dnešní půlnoci předložit Bruselu. Podle řeckých médií navrhne kombinaci škrtů a nových daní. Předseda Evropské rady Donald Tusk vyzval Řeky i věřitele, aby přišli s realistickým návrhem dluhové dohody. Případný bankrot by mohl vyhrotit i uprchlickou krizi. OSN varovala, že pokud bankám dojde hotovost, bude mít problém zajistit základní potřeby pro uprchlíky na řeckých ostrovech. Jak budou věřitelé reagovat na řeckou nabídku? Jaká je šance na dohodu? A co by bylo nejlepším řešením pro Řecko? Zeptáme se ekonoma Tomáše Sedláčka a politologa Metropolitní univerzity Oldřicha Bureše.
      Přehrát celé video
      Stopáž56 minut
      Další díl
      10. červenec 2015

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám