Témata: Spor o evidenci tržeb; Británie před volbami; Nový náčelník Generálního štábu AČR; Dallas: střelba na výstavě karikatur Mohameda; Moderuje: David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Spor o evidenci tržeb

Koalice řeší spor o elektronickou evidenci tržeb – návrh ministerstva financí se totiž nelíbí lidovcům. Požadují například analýzu dopadů na podnikatele a chtějí, aby výjimky neuděloval ministr financí, ale byly dané zákonem. A mají i další požadavky. Jak vážné jsou výhrady KDU-ČSL k elektronické evidenci tržeb? Sežene hnutí ANO podporu pro tento zásadní, ale kontroverzní projekt? Diskutovat budou místopředseda KDU-ČSL, místopředseda sněmovny Jan Bartošek a místopředseda rozpočtového výboru sněmovny Jan Volný /ANO/.


Británie před volbami

V Británii vrcholí předvolební kampaň. Už ve čtvrtek se rozhodne, jestli v úřadě zůstane konzervativní premiér Cameron, nebo zvítězí opoziční labouristé. Průzkumy přitom nenaznačují jasného favorita. Jakým směrem se Británie vydá? A co všechno bude výsledek voleb znamenat? Do Londýna se spojíme se spolupracovníkem ČT Ivanem Kytkou.


Výměna v čele generálního štábu

Josef Bečvář je novým náčelníkem generálního štábu. Na Pražském hradě ho jmenoval prezident Miloš Zeman. Ve funkci vystřídal Petra Pavla, který bude od konce června předsedou Vojenského výboru NATO. Co bude změna ve vedení znamenat, probereme s bývalým náčelníkem Generálního štábu AČR, generálem v záloze Jiřím Šedivým.


Dallas: střelba na výstavě karikatur Mohameda

Dallaská policie zabila dva útočníky, kteří začali střílet před budovou, kde probíhala konference a výstava karikatur proroka Mohameda. Muži zranili jednoho člověka. Podle policistů byl jeden z útočníků sympatizantem Islámského státu. Téma pro zpravodaje ČT Martina Řezníčka, který se přihlásí z Washingtonu, a profesora historie a mezinárodních vztahů Boston University Igora Lukeše.


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Volný /ANO/, místopředseda sněmovního rozpočtového výboru, ke sporu v koalici kvůli elektronické evidenci tržeb

"Vylučuji, že se s KDU-ČSL nedohodneme, protože je to tak bazální věc, tak potřebná věc. Na posledním koaličním jednání jsme jednali o tom, jak naši koaliční partneři chtějí 15 miliard přidat do rozpočtu do výdajů, a říkali jsme, kde na to najdeme peníze. A tady je recept, jak ty peníze najít."


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Bartošek /KDU-ČSL/, místopředseda strany, místopředseda Poslanecké sněmovny, ke sporu v koalici kvůli elektronické evidenci tržeb

"V tento moment se potýkáme už se samotným zrodem toho zákona, kdy víceméně Ministerstvo financí obešlo věcný záměr zákona, který měl být diskutován na vládě, a mělo být politicky vydefinováno, jaká bude podoba toho zákona. Místo toho Ministerstvo financí předložilo už paragrafové znění – a to je prostě pro nás problém."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín