Témata: Tragédie Airbusu A320; Konec změnám času?; Jízda amerických dragounů; Moderuje: Lukáš Dolanský

Obsah dílu

Přehrát vše

Tragédie Airbusu A320

Německá prokuratura potvrdila, že pilot podezřelý ze sabotáže letu z Barcelony do Düsseldorfu, neměl nastoupit do práce. Na úterý měl vystavenou neschopenku – tu ale zaměstnavateli zatajil a roztrhal ji. Zda měl Andreas Lubitz psychické problémy, vyšetřovatelé neřekli. Společnost Germanwings prohlásila, že o pracovní neschopnosti Lubitze nic neví. Na začátku vysílání se spojíme se zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem, pozvání do studia pak přijal psychiatr Zdeněk Bašný.


Konec změnám času?

V noci na neděli začne v Česku - stejně jako ve většině Evropských zemí - platit letní čas. Ve dvě ráno se hodiny posunou o 60 minut dopředu, noc tak bude o hodinu kratší. K přínosům a záporům časového posunu se už dlouho vyjadřují odborníci z různých oborů. O tématu jednaly i tři výbory Evropského parlamentu a zabývat se jím bude i Evropská komise. Ve studiu se k psychiatrovi Zdeňkovi Bašnému přidají europoslanci Pavel Svoboda a Miloslav Ransdorf.


Jízda amerických dragounů

Americký konvoj překročí české hranice v neděli. V současnosti je v Polsku, kvůli velkému zájmu o setkání s americkými vojáky má ale zpoždění. Odpůrci konvoje ohlásili několik protestů – například v sobotu v Praze na Václavském náměstí. Proti průjezdu americké armády se také podepisují petice a výzvy k zablokování konvoje. S Miloslavem Ransdorfem bude o tématu diskutovat Michael Kocáb. Zástupce náčelníka Generálního štábu AČR František Malenínský sdělí důležité informace o průjezdu konvoje.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín