Nahrávám video

26. březen 2015

Obsah dílu

Zvrat ve vyšetřování pádu letadla — Zásah proti povstalcům v Jemenu — Pohřeb Richarda III.

Části dílu

00:08
Zvrat ve vyšetřování pádu letadla
  Dnešek přinesl zásadní posun ve vyšetřování havárie německého Airbusu. Pád zřejmě způsobil osmadvacetiletý kopilot, který letadlo navedl k zemi. Až do okamžiku nárazu byl naživu a záměrně nepustil kapitána stroje do kokpitu. Oznámila to francouzská prokuratura, která analyzuje zvukový záznam černé skříňky. Opravdu pilot použil letadlo jako vražednou zbraň? Dá se takové katastrofě zabránit? A je možné podobný úmysl odhalit? Do Německa se spojíme se zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem. Do studia přijdou kapitán Boeingu 737 Ladislav Keller a psychopatolog Andrej Drbohlav.
  29:20
  Stalo se
   32:43
   Zásah proti povstalcům v Jemenu
    Saúdská Arábie a její spojenci z regionu zahájili vojenskou operaci proti šíitským povstalcům v Jemenu. Cílem bombardování měly být hlavně vojenské základny a sklady zbraní v oblasti hlavního města Saná. Zemřely při nich ale i desítky civilistů. Začíná na Blízkém východě válka mezi šíity a sunnity? Probereme s blízkovýchodním zpravodajem Jakubem Szántó a arabistou, islamologem Milošem Mendelem.
    48:23
    Stalo se
     51:41
     Pohřeb Richarda III.
      Téměř po pěti stech třiceti letech se anglický panovník Richard III. dočkal královského pohřbu. Jeho ostatky vědci dlouho považovali za ztracené. Až před třemi lety je našli archeologové pod parkovištěm v Leicesteru. Téma pro překladatele Martina Hilského.
      Přehrát celé video
      Stopáž56 minut
      Další díl
      27. březen 2015

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám