Témata: Americký konvoj; Vyšetřování havárie letadla; Angelina Jolie jako vzor?; Clarksonův konec v BBC. Moderuje: Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Americký konvoj

Osmi z deseti Čechů nevadí průjezd amerického vojenského konvoje přes české území. To je závěr bleskového průzkumu, který pro Českou televizi provedla agentura STEM/MARK. Přesto budí přejezd Američanů vášně – akce chystají jeho podporovatelé i odpůrci. Hosty budou editor Svobodného fóra Pavel Šafr, předseda Strany demokratického socialismu Milan Neubert, zástupce ředitele agentury STEM/MARK Tomáš Říha a místopředseda Polského klubu v Praze Michal Chrzastowský.


Vyšetřování havárie letadla


Evropa se vzpamatovává z tragické nehody Aibusu ve francouzských Alpách. Na jeho palubě zemřelo 150 lidí, hlavně Španělů a Francouzů. Vyšetřovatelé už získali z jedné černé skříňky celý záznam rozhovoru pilotů v kabině. Druhou zatím stále hledají. Nízkonákladová společnost Germanwings po havárii oznámila, že zruší několik letů. Někteří piloti totiž nenastoupili do práce. Nakonec ale firma zrušila jen jediný let. Probereme s leteckým publicistou Airways.cz Tomášem Hamplem.


Angelina Jolie jako vzor?

Preventivní odstranění vaječníků, které kvůli obavě z rakoviny podstoupila Angelina Jolie, doporučují odborníci v USA i Evropě. A to právě ženám, které patří stejně jako americká herečka do rizikové skupiny, tedy jsou nositelkami takzvaného BRCA genu. Uvádí to francouzský týdeník Le Nouvel Observateur. Téma pro primářku Onkologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice, místopředsedkyni České onkologické společnosti Jitku Abrahámovou.


Konec moderátora Clarksona

Britská televize BBC neprodloužila smlouvu moderátorovi populárního pořadu o autech Top Gear. Jeremy Clarkson se popral s producentem kvůli tomu, že mu nezajistil teplé jídlo. O práci přišel i přesto, že petici na jeho podporu podepsalo milion fanoušků z celého světa. Do Londýna se spojíme s Ivanem Kytkou.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín