56 minut

5. březen 2015

Obsah dílu

Vojenská cvičení USA a Ruska — Elektronické hlasování? — Rozzlobená primátorka — Koaliční špičkování — Norské děti

Části dílu

00:09
Vojenská cvičení USA a Ruska
  Američané by výhledově mohli cvičit s vojáky z Česka, Maďarska a Gruzie. Washington tak prý chce podpořit své evropské partnery. Předseda vlády Bohuslav Sobotka úvahy o rozšíření amerických cvičení podpořil. NATO mezitím zvýšilo počet hlídkujících letounů u hranic s Ruskem. I východní velmoc totiž v posledních dnech sama zahájila rozsáhlá cvičení. Diskutovat budou člen zahraničního výboru Sněmovny Jaroslav Foldyna a místopředseda výboru pro obranu Ivan Gabal.
  17:35
  Elektronické hlasování?
   Ve studiu ještě chvíli zůstane Ivan Gabal. Zeptáme se ho na podrobnosti k projektu elektronických voleb. Už před deseti lety ho spustilo Estonsko, další země ho zkoušely a zkoušejí, jiné – třeba Francie – pak systém kvůli nedostatečné bezpečnosti odmítly. Je takový projekt v Česku reálný? A za jakých podmínek by bylo možné volit elektronicky?
   25:37
   Stalo se
    28:49
    Rozzlobená primátorka
     Primátorka hlavního města Adriana Krnáčová se dnes rozohnila a ostře požaduje sestavení vyšetřovací parlamentní komise, která by zkontrolovala projekt tunelu Blanka. Jeho otevření se kvůli promočeným kabelům opět odkládá. Další problém má magistrát dlouhodobě uložený v kartě Opencard. Nejnovější zprávy tvrdí, že lidé s kartou mladší dvou let, si musí vyzvednout a zaplatit novou – stará prý po čase přestane fungovat. Pozvání k tématu přijal bývalý pražský primátor Jan Kasl.
     36:40
     Koaliční špičkování
      Od víkendového sněmu hnutí ANO se z koaličního tábora ozývají nespokojené reakce. Nejprve Andrej Babiš zkritizoval sociální demokraty. Ti si jeho slova nenechali líbit a zhodnotili jeho vystoupení jako nevhodné – problémy se prý mají řešit v soukromí. Rozjel se tak kolotoč reakcí a vystoupení jednotlivých politiků. Ustojí Sobotkův kabinet současnou krizi? A je to opravdu krize nebo jen špatně volená slova před delegáty? Do studia přijde politolog a filozof Daniel Kroupa.
      46:50
      Stalo se
       49:15
       Norské děti
        Další vývoj v kauze bratrů Michalákových. Norsko je ochotné umožnit dětem výuku češtiny. Chlapci, kteří po odebrání rodičům žijí každý v jiné pěstounské rodině, pak ani nemají být adoptováni. Tvrdí to ředitel Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí Zdeněk Kapitán, který se včera vrátil z jednání s norskými úřady. Právě on bude závěrečným hostem dnešního vysílání.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        6. březen 2015

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám