56 minut

6. březen 2015

Obsah dílu

Kvóty pro ženy: ano, nebo ne? — Dva roky prezidenta Zemana — Prezident o tragédii v Uherském Brodě — Islámský stát ničí památky — Výročí narození T. G. Masaryka

Části dílu

00:07
Kvóty pro ženy: ano, nebo ne?
  Německý parlament schválil kvóty pro ženy ve vedení firem. V dozorčích radách stovky největších společností bude muset být už od příštího roku nejméně třicet procent žen. České aktivistky zase volají po kvótách v politice. Je třeba regulovat zastoupení mužů a žen v různých institucích zákonem? Diskutovat budou místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková /ČSSD/, expertka ODS pro sociální oblast Lenka Kohoutová a generální ředitelka ManpowerGoup, prezidentka Asociace poskytovatelů personálních služeb Jaroslava Rezlerová.
  19:10
  Stalo se
   23:58
   Dva roky prezidenta Zemana
    Před dvěma lety se Miloš Zeman ujal funkce prezidenta. Slavnostní slib složil 8. března 2013 ve Vladislavském sále Pražského hradu. V proslovu uvedl, že chce být prezidentem všech občanů a uklidnit politickou scénu. Okomentuje Bohumil Pečinka z Reflexu.
    30:04
    Prezident o tragédii v Uherském Brodě
     Česká společnost je někdy příliš benevolentní k bláznům. V souvislosti s tragédií v Uherském Brodě to prohlásil prezident Miloš Zeman během návštěvy Plzeňského kraje. Jestli to je pravda, se zeptáme psychiatra Zdeňka Bašného.
     37:21
     Stalo se
      39:54
      Islámský stát ničí památky
       Islámský stát ničí tisíce let staré památky ze starověké Asýrie v iráckém Nimrúdu. Podle iráckého ministerstva turistiky a památek na to radikálové používají buldozery. Téma pro Karla Nováčka z katedry archeologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni.
       49:25
       Výročí narození T. G. Masaryka
        V sobotu uplyne 165 let od narození T. G. Masaryka. O osobnosti prvního československého prezidenta budeme mluvit s historikem Josefem Tomešem.
        Přehrát celé video
        Stopáž59 minut
        Další díl
        9. březen 2015

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám