Nahrávám video

5. únor 2015

Obsah dílu

Mír na Ukrajině? — Energetická budoucnost — Financování sportu

Části dílu

00:08
Mír na Ukrajině?
  Návrh, jak uklidnit krizi na Ukrajině, přivezli do Kyjeva francouzský prezident Hollande a německá kancléřka Merkelová. V pátek chtějí na stejné téma v Kremlu mluvit také s ruským prezidentem Putinem. Severoatlantická Aliance mezitím potvrdila, že zdvojnásobí své síly rychlé reakce a posílí přítomnost ve Východní Evropě – aby uklidnila tamní členské země. Jaký výsledek bude mít nejnovější mírová iniciativa? Hosty budou místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Váňa, poslanec Stanislav Mackovík /KSČM/, expert TOP 09 na zahraniční politiku Reda Ifrah a Vladislav Vik ze společnosti Člověk v tísni.
  27:30
  Stalo se
   30:35
   Energetická budoucnost
    Případné prolomení těžebních limitů v severních Čechách by změnilo kvalitu života několika tisíc lidí. Na Žofínském fóru to řekl ministr životního prostředí Richard Brabec s tím, že odmítá jakoukoliv úpravu těžebních limitů. Máme se spoléhat na uhlí, nebo raději vsadit na jiný typ zdrojů? A co obohatit stát těžbou jiných nerostů – zlata v Jeseníkách a Kašperských Horách, břidlicového plynu v Brdech nebo uranu na severu Čech? Diskutovat budou poslanec Ivan Pilný /ANO/, poslanec David Kádner /Úsvit/ a ředitel Aliance pro energetickou soběstačnost Martin Sedlák.
    50:20
    Stalo se
     53:12
     Financování sportu
      Ministerstvo školství bude žádat pro sport další tři miliardy ročně navíc. Jeho financování nebylo v posledních letech příliš průhledné, na což tento týden upozornil i Nejvyšší kontrolní úřad. Ministerstvo proto představilo plán, jak tok peněz na podporu sportu zprůhlednit. Téma pro člena Národní rady pro sport, hokejistu Jiřího Šlégra.
      Přehrát celé video
      Stopáž56 minut
      Další díl
      6. únor 2015

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám