Témata: Diplomatická jednání na Ukrajině; Energetická koncepce Česka; Financování sportu. Moderuje David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Mír na Ukrajině?

Návrh, jak uklidnit krizi na Ukrajině, přivezli do Kyjeva francouzský prezident Hollande a německá kancléřka Merkelová. V pátek chtějí na stejné téma v Kremlu mluvit také s ruským prezidentem Putinem. Severoatlantická Aliance mezitím potvrdila, že zdvojnásobí své síly rychlé reakce a posílí přítomnost ve Východní Evropě – aby uklidnila tamní členské země. Jaký výsledek bude mít nejnovější mírová iniciativa? Hosty budou místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Váňa, poslanec Stanislav Mackovík /KSČM/, expert TOP 09 na zahraniční politiku Reda Ifrah a Vladislav Vik ze společnosti Člověk v tísni.


Energetická budoucnost

Případné prolomení těžebních limitů v severních Čechách by změnilo kvalitu života několika tisíc lidí. Na Žofínském fóru to řekl ministr životního prostředí Richard Brabec s tím, že odmítá jakoukoliv úpravu těžebních limitů. Máme se spoléhat na uhlí, nebo raději vsadit na jiný typ zdrojů? A co obohatit stát těžbou jiných nerostů – zlata v Jeseníkách a Kašperských Horách, břidlicového plynu v Brdech nebo uranu na severu Čech? Diskutovat budou poslanec Ivan Pilný /ANO/, poslanec David Kádner /Úsvit/ a ředitel Aliance pro energetickou soběstačnost Martin Sedlák.


Financování sportu

Ministerstvo školství bude žádat pro sport další tři miliardy ročně navíc. Jeho financování nebylo v posledních letech příliš průhledné, na což tento týden upozornil i Nejvyšší kontrolní úřad. Ministerstvo proto představilo plán, jak tok peněz na podporu sportu zprůhlednit. Téma pro člena Národní rady pro sport, hokejistu Jiřího Šlégra.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín