60 minut

15. ledna 2015

Obsah dílu

Hejtmani a biskupové o restitucích — Poprask kolem prezidentových výroků — Mobilizace na Ukrajině — Změny penzijního systému

Části dílu

00:32
Protiteroristický zásah v Belgii
Protiteroristický zásah v Belgii
    10:05
    Terorismus
    Terorismus
      12:34
      Hejtmani a biskupové o restitucích
      Hejtmani a biskupové o restitucích
        Kraje už nechtějí finančně podporovat církve tak jako v předchozích letech. Podle šéfa jejich asociace Michala Haška jsou církve díky restitucím ekonomicky silné a soběstačné. Večer se proto schází se zástupci církví, aby s nimi probral nový model spolupráce. Co přesně by se tedy mělo změnit? Po jednání se spojíme s generálním sekretářem České biskupské konference Tomášem Holubem.
        20:20
        Poprask kolem prezidentových výroků
        Poprask kolem prezidentových výroků
          Ostrou kritiku sklidil prezident Miloš Zeman za svůj včerejší výrok o handicapovaných dětech. Podle něj by se měly vzdělávat odděleně od těch zdravých. Někteří politici i odborníci to pokládají za diskriminaci – a mluví o návratu do totality nebo rovnou do středověku. Integrovat, nebo separovat – jak to má být? Diskutovat budou ministr školství Marcel Chládek /ČSSD/, ředitel Jedličkova ústavu a škol Petr Hrubý, odborný konzultant EDUin Tomáš Feřtek a bývalý ministr školství, předseda ODS Petr Fiala.
          42:26
          Mobilizace na Ukrajině
          Mobilizace na Ukrajině
            Ukrajina drží smutek za dvanáct lidí, kteří přišli o život při útoku na linkový autobus u Doněcku. Prezident Petro Porošenko v reakci podepsal dekret o částečné mobilizaci záloh. Celkem může být letos povoláno až 104 tisíc vojáků. O mobilizaci ale ještě musí rozhodnout parlament. Do Moskvy se spojíme se zpravodajem ČT Miroslavem Karasem.
            48:34
            Stalo se
            Stalo se
              50:05
              Změny penzijního systému
              Změny penzijního systému
                Důchodová komise předá vládě osm návrhů na změnu penzijního systému. Požaduje daňovou úlevu, pokud si člověk důchod z třetího pilíře nechá vyplácet déle než deset let. Jednou z úprav by mohlo být i zrušení věkové hranice osmnácti let u penzijního spoření. Výsledky dnešního zasedání komise probereme s jejím předsedou Martinem Potůčkem.
                Přehrát celé video
                Události, komentáře - 16. ledna 2015
                Stopáž60 minut
                Další díl
                16. ledna 2015

                Přehled dílů

                5291 přehratelných
                Události, komentáře - 19. prosince
                Stopáž61 minut

                19. prosince

                Poslední vysílání 19. 12. 2025 na ČT24
                Události, komentáře - 18. prosince
                Stopáž62 minut

                18. prosince

                Summit EU jedná o pomoci Ukrajině — Zelenský: Rusko chystá další rok válčení — Před 14 lety zemřel Václav Havel

                Poslední vysílání 18. 12. 2025 na ČT24
                Události, komentáře - 17. prosince
                Stopáž63 minut

                17. prosince

                EU jedná o další podpoře Ukrajiny — Konec spalovacích motorů v EU se odkládá — Český mořeplavec na stoleté norské lodi

                Poslední vysílání 17. 12. 2025 na ČT24
                Události, komentáře - 16. prosince
                Stopáž62 minut

                16. prosince

                Poslední vysílání 16. 12. 2025 na ČT24
                Události, komentáře - 15. prosince
                Stopáž63 minut

                15. prosince

                Kondice Česka během střídání vlád — Prezident jmenoval vládu Andreje Babiše — Stane se Filip Turek ministrem?

                Poslední vysílání 15. 12. 2025 na ČT24
                Události, komentáře - 12. prosince
                Stopáž60 minut

                12. prosince

                Nejasnosti ohledně jednání v Paříži o Ukrajině — Násilí a vulgarismy ve slovenské národní radě — SOCDEM na sjezdu zvolí předsednictvo — Co dokáže asistenční pes

                Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT24
                Události, komentáře - 11. prosince
                Stopáž63 minut

                11. prosince

                Andrej Babiš jednal v Bruselu — Resort životního prostředí v režii Motoristů — Pařížská dohoda o klimatu slaví 10 let

                Poslední vysílání 11. 12. 2025 na ČT24
                Události, komentáře - 10. prosince
                Stopáž61 minut

                10. prosince

                Andrej Babiš premiérem — Vztahy budocí vlády s prezidentem — Trumpova kritika Evropy — Život se spinální svalovou atrofií

                Poslední vysílání 10. 12. 2025 na ČT24
                Události, komentáře - 9. prosince
                Stopáž61 minut

                9. prosince

                Andrej Babiš jmenován premiérem

                Poslední vysílání 9. 12. 2025 na ČT24
                Události, komentáře - 8. prosince
                Stopáž62 minut

                8. prosince

                Poslední vysílání 8. 12. 2025 na ČT24