Nahrávám video

13. listopad 2014

Obsah dílu

Střet zájmů na ministerstvu dopravy? — Ukrajina vs. Rusko — Online „šmejdi“ — Pražská koalice

Části dílu

00:09
Střet zájmů na ministerstvu dopravy?
  Premiér Bohuslav Sobotka zatím nepotvrdil nominaci Dana Ťoka na post ministra dopravy. Vyžádal si od něj odpovědi na otázky ohledně jeho plánů v resortu – a chce také slyšet, jak zabrání možnému střetu zájmů. S tím má problém i řada opozičních, ale i koaličních poslanců. Je Ťokova současná pozice pro ministra dopravy užitečnou zkušeností, nebo je to problém? A jak je to v zahraničí? Hostem bude prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý a generální ředitel Koh-i-noor Hardtmuth Vlastislav Bříza. Do Paříže se spojíme se zpravodajem Petrem Zavadilem, do Spojených států s Martinem Řezníčkem.
  29:38
  Telegraficky
   30:58
   Ukrajina vs. Rusko
    Ukrajinská vláda a NATO obviňují Rusko z vyzbrojování povstalců. Podle OBSE přešel hranice během tohoto týdne rekordní počet mužů v uniformách. Moskva to ale na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti OSN znovu popřela – a tvrdí, že na východní Ukrajině žádní ruští vojáci nejsou. Probereme s šéfredaktorem časopisu ATM Michalem Zdobinským.
    37:07
    Online „šmejdi“
     Podvodníci, kteří nabízejí seniorům zboží a nevýhodné smlouvy, se přesouvají na internet. Obracejí se na ně prostřednictvím nevyžádaných e-mailů i sociálních sítí. Jen letos už přišly o peníze tisíce důchodců. Téma pro režisérku dokumentu Šmejdi Sylvii Dymákovou a ředitele sdružení Život 90 Jana Lormana.
     46:41
     Telegraficky
      48:04
      Pražská koalice
       Předsedové ANO, ČSSD a Trojkoalice podepsali v Praze koaliční smlouvu. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu budou mít nejtěsnější většinu 33 hlasů. Primátorkou hlavního města má být Adriana Krnáčová. Jak si strany rozdělily kompetence? A kdo nakonec povede kontrolní výbor? Zeptáme se budoucího náměstka pražské primátorky Petra Dolínka /ČSSD/.
       Přehrát celé video
       Stopáž56 minut
       Další díl
       14. listopad 2014

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám