Nahrávám video

20. říjen 2014

Část: Telegraficky

Obsah dílu

Vítězové a poražení — Sestavování koalic — Lesní školky (ne)končí — 25 let od svatořečení Anežky české

Části dílu

00:10
Vítězové a poražení
  Jasný neúspěch a porážka. Tak hodnotí výsledek senátních voleb TOP 09. Ve druhém kole měla strana čtyři kandidáty – neuspěl ale ani jeden z nich. Naopak hvězdou letošního senátního hlasování je Zbyněk Linhart, který v Děčíně vyhrál o čtyřicet tři procent hlasů. A nejstarším senátorem se stal muž neodmyslitelně spjatý s komunistickým JZD Slušovice František Čuba. Porazil dosavadní místopředsedkyni horní komory Alenu Gajdůškovou. Prý proto, že se úspěšně vyhýbal vzájemné konfrontaci. Čuba skutečně nevsadil na masivní kampaň a odmítal i účast v předvolebních debatách. Proč přesto uspěl? Čím zaujal Zbyněk Linhart? A jaké důsledky vyvodí TOP 09 z volební prohry? Hostem bude předseda TOP 09, poslanec Karel Schwarzenberg, zvolený senátor Zbyněk Linhart /nestr. za STAN/ a senátor, předseda SPO Jan Veleba.
  26:12
  Sestavování koalic
   V komunálních volbách zvítězili, vládnout ale nebudou. Vyjednávání jednotlivých stran na magistrátech krajských měst končí i s takovými výsledky. Jinde zase politici odmítli kopírovat stranickou spolupráci na vládní úrovni a raději se bratří s opozicí. Okomentuje Bohumil Pečinka z Reflexu.
   34:05
   Telegraficky
    35:37
    Lesní školky (ne)končí
     Do sněmovny se po vetu prezidenta vrací zákon o dětských skupinách. Miloši Zemanovi vadilo, že nepočítá s lesními školkami. Jenže dopady zákona postihnou všechny, kteří pracují s dětmi předškolního věku – třeba mateřská centra nebo skautské oddíly. Jak konkrétně? Opravdu jim hrozí zánik? A přehlasují poslanci veto prezidenta? Diskutovat budou ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová /ČSSD/ a vedoucí programů sociální integrace Člověka v tísni Jan Černý.
     50:01
     25 let od svatořečení Anežky české
      Před 25 lety komunistický režim překvapivě dovolil desetitisícům lidí vycestovat do Říma na svatořečení Anežky České. Ve stejných dnech přitom Státní bezpečnost zavírala disidenty a tvrdě potlačovala demonstrace. Téma pro teologa a filozofa Tomáše Halíka.
      Přehrát celé video
      Stopáž56 minut
      Další díl
      21. říjen 2014

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám