Nahrávám video

21. říjen 2014

Obsah dílu

Služební zákon — Jak bojovat s korupcí? — Hádky o rozpočet — Exkluzivní rozhovor — Kontroly na letištích

Části dílu

00:30
Služební zákon
  Začala říjnová schůze sněmovny – a poslanci na ní budou znovu projednávat služební zákon. Dolní komoře ho vrátil prezident Miloš Zeman, kterému se nelíbí, že počítá s politickými náměstky. Přehlasují zákonodárci prezidentské veto? A co když se hlava státu obrátí na Ústavní soud? Téma pro ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera /ČSSD/.
  09:13
  Jak bojovat s korupcí?
   Na prvním jednání se sešla Vládní rada proti korupci. Počítá třeba s novým zákonem o státním zastupitelství a o zadávání veřejných zakázek, s prokazováním původu majetku nebo nastavením jasných pravidel pro financování politických stran. Opravdu plánovaná opatření pomůžou v boji proti korupci? Zeptáme se předsedy Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí, ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera /ČSSD/. Komentář připojí Lenka Zlámalová z Echo24.cz.
   28:17
   Telegraficky
    29:41
    Hádky o rozpočet
     Nejhorší za posledních pět let, příklad projídání budoucnosti. Tak vidí vládní návrh státního rozpočtu na příští rok někdejší šéf státní kasy Miroslav Kalousek. Opozice bude chtít návrh rozpočtu už při prvním sněmovním čtení vrátit k přepracování. Navrhovaný schodek má proti letošnímu schválenému deficitu klesnout o 12 miliard na 100 miliard korun. Diskutovat budou bývalý ministr financí, předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda rozpočtového výboru sněmovny Václav Votava /ČSSD/.
     44:11
     Exkluzivní rozhovor
      Dohlížel na dokončení stahování amerických vojáků z Iráku. Zahajoval jejich odsun z Afghánistánu. Jako šéf rozvědky měl přímý dohled nad operacemi, které vedly k dopadení Usámy bin Ládina. Bývalý americký ministr obrany a někdejší šéf CIA Leon Panetta. Kde vidí největší hrozby současnosti? A jak se jim dá čelit? Nabídneme s ním exkluzivní rozhovor.
      51:39
      Telegraficky
       52:57
       Kontroly na letištích
        Hygienici na českých letištích od rána kontrolují cestující z oblastí zasažených ebolou. Pasažéři z mezinárodních spojů musí vyplňovat dotazníky. V Praze navíc lidé po příletu z afrických zemí podstupují zdravotní kontrolu. S detaily se z letiště přihlásí redaktor ČT Martin Tyburec.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        22. říjen 2014

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám