25. září 2014

Část: Bitva s islámským státem

Obsah dílu

Doprava v problémech — Hádka o „fízla“ — Bitva s islámským státem — 50 let Ypsilony

Části dílu

00:28
Doprava v problémech
  Kdo může za problémy na dálnici D47. Zjistit by to měla sněmovní vyšetřovací komise, jejíž vznik podporují poslanci napříč politickým spektrem. Ministr dopravy už připustil, že během zimy hrozí uzavření vadných mostů u Ostravy. Jak se tedy budou závady řešit? Hostem bude ministr dopravy Antonín Prachař /ANO/, poslanec Jan Birke /ČSSD/, poslankyně Olga Havlová /Úsvit/, bývalý generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic David Čermák a Robert Zbíral z Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
  26:09
  Telegraficky
   27:25
   Hádka o „fízla“
    Miroslav Kalousek se nemusí omlouvat za slova o komunistickém fízlovi. Ve sněmovně tak mluvil o poslanci KSČM Zdeňku Ondráčkovi, který se před rokem 1989 podílel na potlačování demonstrací. Dolní komora rozhodnutí mandátového a imunitního výboru nepotvrdila ani nezrušila, a to proto neplatí. O čem poslanecký spor o slovo fízl vypovídá? Co podobného už sněmovna zažila a jak se mění politický slovník? Téma pro ředitele Ústavu pro jazyk český AV ČR Karla Olivu a komentátora Jindřicha Šídla.
    42:32
    Bitva s islámským státem
     Spojenci dál pokračují v náletech na pozice radikálů z Islámského státu v Sýrii a Iráku. Podle opozičních pozorovatelů zemřelo 14 radikálů a 5 civilistů. Rada bezpečnosti OSN rezolucí vyzvala státy, aby přísněji trestali aktivní zapojení svých občanů po boku džihádistů. Jak je to s nuceným spojenectvím USA a Sýrie? A jakou roli tam hraje šiítský islám a zášť mezi šíity a sunnity? Probereme s arabistou Janem Čuříkem.
     52:23
     50 let Ypsilony
      Padesátiny divadelní Ypsilony. Narozeniny slaví speciálním představením, během kterého se herecký soubor vrátí k nejslavnějším inscenacím. Víc s ředitelem a zakladatelem Studia Ypsilon Janem Schmidtem a hercem Jiřím Lábusem.
      Přehrát celé video
      Stopáž56 minut
      Další díl
      26. září 2014

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám