26. září 2014

Obsah dílu

Konec poplatků — Třetí odboj — Zadržený a obviněný Rittig — Propaganda Islámského státu

Části dílu

00:09
Konec poplatků
  Definitivní tečka za poplatky u lékařů, v lékárnách a za pobyt v nemocnici – jejich zrušení prošlo sněmovnou. Od nového roku se tak zřejmě bude platit pouze na pohotovosti. Vláda chce výpadek hradit z rozpočtu. A pravicová opozice to kritizuje – peníze se podle ní mohly použít třeba ve školství nebo v sociálních službách. Jak se zdravotnické poplatky osvědčily? A byly vůbec k něčemu? Téma pro bývalé ministry zdravotnictví Leoše Hegra /TOP 09/, Zuzanu Roithovou /KDU-ČSL/ a Ivana Davida /ČSSD/.
  22:01
  Telegraficky
   23:22
   Třetí odboj
    Dalších osmatřicet bojovníků proti komunismu vyznamenal ministr obrany. Ocenění dostal například vydavatel zakázané literatury Jiří Lederer, někdejší televizní redaktorka a později zakládající členka Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných Otta Bednářová nebo disident Vladimír Hučín, který bude hostem Událostí, komentářů spolu s politickým analytikem Lukášem Jelínkem.
    35:51
    Zadržený a obviněný Rittig
     Ivo Rittiga a dalších devět lidí stíhá policie v souvislosti s firmou Oleo Chemical, která dodávala naftu pražskému dopravnímu podniku. Všechny v průběhu dopoledne zadržela a během zítřka by se mělo rozhodnout o jejich případné vazbě. Čeho se kauza týká, řekne redaktor Jiří Hynek.
     44:24
     Telegraficky
      45:36
      Propaganda Islámského státu
       Koalice proti Islámskému státu dál sílí. Přidalo se Dánsko a vyslání stíhaček do Iráku odsouhlasil také britský parlament. Podle oficiálních odhadů přitom v řadách Islámského státu bojují zhruba tři tisíce Evropanů – a reálně jich může být i dvojnásobek. Na čem je postavena propaganda Islámského státu, která láká rekruty z Evropy? Téma pro publicistu a autora knih o islámu Lukáše Lhoťana a arabistu Rádia Svobodná Evropa Petra Kubálka.
       Přehrát celé video
       Stopáž56 minut
       Další díl
       29. září 2014

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám