Témata: Změní se taktika na misích?; Česko-slovenské vztahy; Brazílie v slzách; Finanční gramotnost dětí; Oceněný filmař Friedkin. Moderuje: Daniel Takáč

Obsah dílu

Přehrát vše

Pocty padlým vojákům

Zvony a sirény po celé republice se zítra v poledne rozezní na památku čtyř vojáků zabitých v Afghánistánu. Prezident Miloš Zeman jim udělí medaile Za hrdinství. Ceremonie proběhne zítra po návratu vojenského speciálu. Hostem bude zástupce náčelníka Generálního štábu AČR Aleš Opata.


Česko-slovenské vztahy

Česko a Slovensko by měla spojit nová dálnice. Při setkání na Pražském hradě se na tom shodli prezidenti Miloš Zeman a Andrej Kiska. Prohloubit by taky chtěli vzájemný obchod nebo spolupráci v oblasti energetiky a obrany. Značka Made in Czechoslovakia je ale podle slovenské hlavy státu minulostí. Co všechno tedy budou mít obě země společné? A opravdu má Česko a Slovensko tak nadstandardní vztahy? Téma pro ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka /ČSSD/ a slovenského ministra zahraničí Miroslava Lajčáka.


Brazilské fiasko

Brazílie se vzpamatovává z včerejšího fotbalového debaklu. Na doma pořádaném mistrovství světa utrpěl její tým historickou porážku 7:1. Jak Brazilci neúspěch prožívají? A nakolik hrozí, že přeroste v další protesty proti vládě a novou vlnu násilí? Probereme s Josefem Opatrným ze Střediska ibero-amerických studií Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Do Brazílie se spojíme zpravodajem Českého rozhlasu Davidem Koubkem.


Finanční gramotnost dětí

Šestou příčku obsadili čeští žáci v mezinárodním srovnání finanční gramotnosti. Celkem se do něj zapojily děti z osmnácti zemí. Víc řekne ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal a odborný konzultant EDUin Tomáš Feřtek.


Ocenění pro Williama Friedkina

Hvězdou závěru Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je americký režisér William Friedkin. Večer převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. v závěru pořadu s ním nabídneme exkluzivní rozhovor.


Řekli v Událostech, komentářích

Aleš Opata, zástupce náčelníka Generálního štábu AČR, k možnosti koncepční změny v účasti české armády na zahraničních misích

"Z mého pohledu armáda o nějaké koncepční změně o naší účasti v operaci ISAF v současné době neuvažuje, dneska už to několikrát zaznělo, pokud bychom v této fázi začali stahovat své jednotky z Afghánistánu, začali nějakým způsobem revidovat náš přístup k operaci, jednak bylo by to v určité míře bylo zklamání pro naše koaliční partnery, na druhou stranu bychom jasně ukázali nepříteli, že prostě vyhrál, že jeho operace, že jeho taktické činnosti vedly k tomu, že armáda České republika opustila operační prostor. Takže v současné době o něčem podobném neuvažujeme."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín