Témata: Čeští vojáci padli v Afghánistánu; Zpožděný tunel Blanka; Na fotbal beze strachu?; Díra u Hanušovic od Krobota. Moderuje: Daniel Takáč

Obsah dílu

Přehrát vše

Čeští vojáci padli v Afghánistánu

Čtyři čeští vojáci zemřeli při sebevražedném útoku v Afghánistánu. Další je těžce zraněný. O život přišli jen pár kilometrů od základny Bagrám, na které působili. Zabil je sebevražedný útočník, který se v jejich blízkosti odpálil. Jde o největší ztrátu české armády v mírových misích.
Bude vláda i dál vojáky posílat do misí? Jak incident ovlivní afghánskou misi? A co Česko udělá pro rodiny zemřelých? Hosty Událostí, komentářů budou náčelník Generálního štábu AČR arm. gen. Petr Pavel, místopředseda KSČM Jiří Dolejš a vojenský psycholog Daniel Štrobl. Podrobnosti přímo z Afghánistánu dodá editor ČT Tomáš Vlach.


Zpožděný tunel Blanka

Pražský tunel Blanka se neotevře ani letos na podzim. Stavební firma nově stanovila termín dokončení na duben příštího roku. Podle původních plánů se přitom měla část obchvatu centra Prahy otevřít už před dvěma lety.
Je nejnovější termín dokončení stavby reálný? Kdo za průtahy může? Otázky pro exprimátora Pavla Béma /ODS/ a náměstka pražského primátora Jiřího Nouzu /TOP 09/.


Na fotbal beze strachu?

Kamery po celém stadionu, oddělené vstupy pro rodiny s dětmi nebo zřízení registru problémových fanoušků – změny, které chystá Ministerstvo vnitra a fotbalová asociace v kopané. Novinky by bez výjimek měly platit pro všechny, dnes se na tom shodli zástupci klubů, fotbalu i ministerstva. Klub, který je nesplní, nebude moct hrát nejvyšší soutěž.
Co nová pravidla přinesou? A co na to fanoušci? Zeptáme se bezpečnostního experta FAČR Miroslava Platila, 1. náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška a fanouška Bohemians Praha 1905 Václava Vlčka.


Krobot má nový film

Černou komedii Díra u Hanušovic odehrávající se v zapadlé vesničce představil na karlovarském festivalu režisér Miroslav Krobot. Co očekávat od nejočekávanější premiéry hlavní soutěže řekne filmová kritička Darina Křivánková.


Řekli v Událostech, komentářích

arm. gen. Petr Pavel, náčelník Generálního štábu Armády ČR, k teroristickému útoku na české vojáky v Afghánistánu

"Ten zraněný voják dnes prodělal už druhou operaci, má za sebou devět hodin na sále. (...) Je v péči zřejmě těch nejlepších lékařů na traumatologii, kteří v Afghánistánu jsou."


Řekli v Událostech, komentářích

Pavel Bém /ODS/, bývalý primátor Prahy, ke zpoždění výstavby tunelu Blanka

"To není chyba pana radního Nouzy v tomto případě, já ho nemohu absolutně obviňovat. (...) Považuju ho za jednoho z mála rozumných a moudrých lidí současného vedení města a myslím si, že on aspoň trošičku té věci rozumí a snaží se jí posouvat dopředu."


Řekli v Událostech, komentářích

Jiří Nouza /TOP 09/, náměstek primátora, k pochybnosti o uzavření smluv k tunelu Blanka

"Já nemůžu být tak vstřícný jako pan Bém ke mně, když mě pochválil, někdo by mohl říct, že je to polibek smrti. (...) Ta pochybnost vznikla z toho, že smlouvy nebyly za doby úřadování pana Béma zadministrovány podle zákona o hlavním městě Praze."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín