56 minut

18. červen 2014

Obsah dílu

Spory v resortu spravedlnosti — Zákon o odpadech — Situace na Ukrajině — Naposledy v Národním divadle

Části dílu

00:34
Spory v resortu spravedlnosti
  Premiér Bohuslav Sobotka před poslanci vysvětloval situaci na Ministerstvu spravedlnosti. Šéfce resortu Heleně Válkové podle svých slov vytkl spory s podřízenými. Odborníky, kteří by mohli nahradit odvolaného náměstka Pavla Šterna, chce ČSSD navrhnout v řádu dnů. Jaká je skutečná příčina sporů? A stojí hnutí ANO opravdu pevně za svojí ministryní? Otázky pro ministra obrany Martina Stropnického /ANO/ a předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.
  22:53
  Zákon o odpadech
   Poslanci chtějí změnit zákon o odpadech. Novela mimo jiné zvyšuje poplatky za odvoz smetí. Na kritiku naráží i způsob, jakým ministerstvo životního prostředí zákon prosazuje. Místo vlastního návrhu nechalo největší změny předložit jediným poslancem, tzv. formou přílepku. Co novela přinese? A jakými změnami by ještě měla projít? Zeptáme se předsedy senátorského klubu ODS a primátora Teplic Jaroslava Kubery a poslance Ladislava Okleštěka /ANO/.
   39:50
   Situace na Ukrajině
    Ukrajinský prezident Petro Porošenko vyhlásí krátkodobé jednostranné příměří. Má začít platit v nejbližších hodinách či dnech. Separatistům na východě země tak chce dát šanci složit zbraně. Podle českého ministra zahraničí jde o jediné možné řešení krize. Podrobnosti doplní z ukrajinské metropole redaktorka ČT Adriana Dergam.
    51:48
    Naposledy v Národním divadle
     Pod hlavičkou Národního divadla naposledy vystoupí Luba Skořepová a Miloš Nesvadba. V derniéře Gogolova Revizora se oba na jevišti Stavovského divadla s první scénou rozloučí po více než šedesáti letech. Co pro herce znamená vybudovat si kariéru v Národním divadle? Zeptali jsme se herečky Luby Skořepové.
     Přehrát celé video
     Stopáž56 minut
     Další díl
     19. červen 2014

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám