56 minut

19. červen 2014

Obsah dílu

Chyby lékařů a odškodnění — Vyšší platy politiků? — Předčasné volby v Polsku? — Supermoderní ústav — S minulostí zúčtujeme

Části dílu

00:10
Chyby lékařů a odškodnění
  Ústavní soud otevřel cestu k vyššímu odškodnění ženy, jejíž zdraví těžce poznamenal lék předepsaný v roce 1975 obvodní lékařkou. Žádá zhruba 4 miliony korun, soudy jí zatím přiznaly jen 500 tisíc. Soudci ale nařídili nové projednání žaloby. A v rozhovoru se budeme věnovat i případu těhotné ženy, která zemřela v Orlové na Karvinsku po rutinní lékařské prohlídce.
  Do studia přijde místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/, poslanec Miloslav Janulík /ANO/, místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala a právník Platformy zdravotních pojištěnců Ondřej Dostál.
  21:28
  Telegraficky
   22:43
   Vyšší platy politiků?
    Platy politiků by od příštího roku měly růst míň než mzdy státních zaměstnanců, a to o jedno procento. Návrh, který na zadání vlády připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí má zabránit skokovému nárůstu po rozmrazení platů politiků. Jinak by si zákonodárci přilepšili až o desítky tisíc měsíčně. Měly by platy politiků růst? Zeptáme se místopředsedkyně sněmovního ústavně-právního výboru Marie Benešové /ČSSD/ a poslance a místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše.
    32:32
    Předčasné volby v Polsku?
     Polský premiér Donald Tusk připustil, že by skandál se zveřejněnými odposlechy vládních prominentů mohl vést k předčasným volbám. V nahrávkách guvernér centrální banky slibuje ministrovi vnitra pomoc při financování deficitu a podmiňuje ji odvoláním tehdejšího ministra financí. Aktuální dění v Polsku a problematiku odposlechů probereme se zpravodajem ČT Josefem Pazderkou a editorem serveru Polskodnes.cz Jaromírem Piskořem.
     42:27
     Supermoderní ústav
      V Praze se otevírá nový supermoderní ústav. Ústav organické chemie a biochemie si díky úspěchům v původně českých léčebných patentech mohl dovolit vybudovat supermoderní budovu. Jak vypadá nové sídlo pro průkopníky ve výzkumu léčiv? A k čemu přesně bude sloužit? Otázky pro ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR Zdeňka Hostomského a bývalého ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR Zdeňka Havlase.
      50:15
      Telegraficky
       51:30
       S minulostí zúčtujeme
        Dosud nezveřejněné dokumenty z minulosti Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ukazuje kniha S minulostí zúčtujeme. Odráží dva důležité dějinné zvraty v historii fakulty v minulém století. Jaká odhalení přináší? Zeptáme se badatelky a spoluautorky knihy Kateřiny Volné.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        20. červen 2014

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám