Témata: Napětí v koalici; Regulace obchodních řetězců?; Američtí vojáci v Evropě; Kauza Opencard; Koncert Justina Timberlaka. Moderuje Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Napětí v koalici

Vláda řeší další koaliční spor. Šéf resortu financí Andrej Babiš chce obnovit poplatky za pobyt v nemocnici. Kromě toho označil za chybu zrušení druhého důchodového pilíře a zavedení třetí sazby DPH. Takové změny by si ale vyžádaly revizi koaliční smlouvy, kterou zásadně odmítá premiér Bohuslav Sobotka. Proč se koalice znovu hádá? Jak je možné, že Andrej Babiš chce otevírat koaliční smlouvu? A pomůžou mu s tím lidovci? Zeptáme se 1. místopředsedy KDU-ČSL, ministra zemědělství Mariana Jurečky.


Regulace obchodních řetězců?

Nižší marže obchodních řetězců a větší podíl českých potravin žádá ministr zemědělství Marian Jurečka. Prosazovat chce častější kontroly a s nimi i maximální tresty za prodej nekvalitních výrobků. Svoje záměry probral se zástupci největších tuzemských obchodníků. Jak konkrétně by se měl prodej ve velkých potravinových řetězcích regulovat? Téma pro ministra zemědělství Mariana Jurečku a předsedu poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika.


Američtí vojáci v Evropě

Spojené státy posílí svoji vojenskou přítomnost v Evropě. Strategii přehodnocuje Bílý dům kvůli situaci na Ukrajině. Změny chce Barack Obama podpořit miliardou dolarů, o kterou požádal Kongres. Americký prezident to oznámil při návštěvě Polska. Do Varšavy se spojíme se zpravodajem Josefem Pazderkou, do Washingtonu s Martinem Řezníčkem.


Kauza Opencard

Projekt opencard by mohli pomáhat zajišťovat soukromí investoři. S takovou nabídkou dnes přišla spolešnost EMS, která vlastní práva k systému. Hlavní město návrh zváží a Pražany ujišťuje, že platnost karty koncem června neskončí. To ale firma EMS nepotvrzuje. Jak reálná je teď možnost, že se Praha bude muset vrátit k papírovým kupónům? Probereme s bývalým primátorem, pražským zastupitelem Bohuslavem Svobodou /ODS/ a pražským radním pro informatiku Janem Vašíčkem /TOP 09/.


Koncert Justina Timberlaka

Vyprodaná O2 aréna a 7 nominací na Grammy. Do Prahy poprvé přijíždí americký zpěvák Justin Timberlake. Na koncert se spojíme s redaktorem Petrem Meškánem.


Řekli v Událostech, komentářích

Marian Jurečka /KDU-ČSL/, 1. místopředseda strany, ministr zemědělství, o možnosti dialogu o obnovení poplatku za hospitalizaci

"Já si myslím, že není slabost uznat chybu, naopak si myslím, že je slabost a velká hloupost trvat na tom, když někde chybu udělám, tak si myslet, že budu trvat na té chybě."


Řekli v Událostech, komentářích

Alena Gajdůšková /ČSSD/, senátorka, místopředsedkyně strany, o možnosti obnovení poplatku za hospitalizaci

"My odmítáme debatu o tom, že bychom otvírali koaliční smlouvu (…), ve které je zakotveno, že žádné poplatky zavádět nebudeme."


Stopáž59 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín