Témata: Riziko povodní na severu Moravy; Boj s násilím na stadionech; Vesmírné vztahy USA a Ruska; Překlady K. J. Erbena do angličtiny; Evropské volby 2014. Moderuje Daniel Takáč.

Obsah dílu

Přehrát vše

Extrémní počasí

Vytrvalý déšť zvedl hladiny řek na severu Moravy – stoupala Bečva, Ostravice, Osoblaha, Odra nebo Olše, která během včerejší noci dosáhla třetího stupně. Situaci komplikoval i velmi silný vítr. Později přes den začaly hladiny řek klesat. Lidé ale s obavami dál sledují předpověď. Povodně totiž zaplavily republiku v posledních deseti letech hned pětkrát. Už na středu přitom meteorologové předpovídají 25 stupňů. Co stojí za extrémními výkyvy počasí? Hostem bude obchodní a personální ředitel Povodí Odry Čestmír Vlček a ekolog Výzkumného ústavu vodohospodářského Josef Fuksa.


Boj s násilím na stadionech

Fotbalová asociace zpřísní od příští sezony bezpečnostní pravidla na stadionech. Ve spolupráci s policií začne pracovat na vytvoření databáze problémových fanoušků a důsledně bude kontrolovat vchody. Zároveň plánuje výrazně zkvalitnit pořadatelskou službu. Pomůžou navrhované změny v boji s násilím na stadionech? Téma pro specialistu na divácké násilí z Odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra Lubomíra Janků a redaktorku ČT Pavlu Kubálkovou.


Výbuch rakety

Krátce po startu z Bajkonuru se zřítila ruská raketa Proton. Shořela spolu s družicí za víc než pět a půl miliardy korun. V Evropě vyrobený satelit měl přinést mobilní spojení a internet do odlehlých oblastí Ruska. O budoucnosti vesmírné spolupráce Ruska a USA budeme mluvit s ředitelem České kosmické kanceláře Janem Kolářem.


Svět knihy

V Praze odstartoval dvacátý ročník největšího českého knižního veletrhu. Dorazila na něj i britská překladatelka K. J. Erbena Susan Reynoldsová. A bude hostem Událostí, komentářů.


Evropské volby

Pokračuje série předvolebních debat s lídry stran a hnutí kandidujících do Evropského parlamentu. Diskutovat budou Radoslav Štědroň /Strana práce a Nespokojení občané!/, Radka Poláková /Klub angažovaných nestraníků/ a Olga Sedláčková /SNK - Evropští demokraté/.


Řekli v Událostech, komentářích

Pavla Kubálková, redaktorka ČT, o policejní kontrole při vstupu na zápas v Brně

Stoupli jsme si k autu, museli jsme dát občanský průkaz vedle obličeje, policie si nás natáčela od hlavy k patě. Policie nám nevysvětlila, proč to dělá, co s tím záznamem bude dělat... a nedali nám na výběr. A tohle ty fanoušky štve. To, že ta policie nekomunikuje a nevysvětlí, k čemu to slouží.


Řekli v Událostech, komentářích

Lubomír Janků, specialista na divácké násilí, Ministerstvo vnitra k bezpečnostním opatřením na stadionech

Sektory, kterými fanoušci neprojdou, to je jedna z věcí. Opláštění stadionu, pokud možno, aby se nedostala pyrotechnika přes vnější plášť. Kamerové systémy, aby bylo možné identifikovat ty osoby, které tam páchají to protiprávní jednání.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín