Koaliční program; Boj o moc v KLDR?; Expo 2015

Obsah dílu

Přehrát vše

Koaliční program

Vznikající trojkoalice představila program chystané vlády. Slibuje zvýšení důchodů, minimální mzdy nebo rušení většiny zdravotnických poplatků. Přetrvávají ale spory o složení kabinetu. Lidovci chtějí tři ministerstva, jejich partneři jim chtějí dát pouze dvě. Podaří se stranám překonat neshody v personálních otázkách? Jak si rozdělí jednotlivé resorty? A je reálné dosáhnout vytčených programových cílů bez zvyšování daní? Hostem bude vedoucí katedry politologie a filozofie Univerzity J. E. Purkyně v Ústí n. Labem Daniel Kroupa, Lukáš Jelínek z Masarykovy demokratické akademie, hlavní ekonom BH Securities Vojtěch Benda a ekonom, komentátor Deníku referendum Tomáš Tožička.


Boj o moc v KLDR?

Severokorejský režim po několika dnech potvrdil, že vlivný strýc vůdce země Kim Čong-una byl popraven. Čang Song-tchek údajně chystal státní převrat. Často byl označován za jednoho z faktických vládců. Kim Čong-un ho teď chce úplně vymazat z dějin. Co může být skutečným důvodem popravy prominentního politika? Probereme s analytikem Asociace pro mezinárodní otázky Michalem Vodrážkou.


Expo 2015

Český pavilon na světové výstavě Expo 2015 v Miláně postaví společnost KOMA z Vizovic. Napoprvé se do soutěže o jeho podobu nepřihlásil nikdo - podruhé vybírala komise ze tří projektů. Čím firma komisi přesvědčila? A jak bude vypadat český pavilon? Téma pro architekta Miroslava Řepu.


Řekli v Událostech, komentářích

Lukáš Jelínek, Masarykova demokratická akademie, ke koaliční smlouvě

V těch posledních letech se posouvá od toho klást důraz na programové prohlášení k tomu kladení důrazu na koaliční smlouvu, u které by člověk očekával především vyjasnění si těch mocenských pozic mezi koaličními partnery.


Řekli v Událostech, komentářích

Daniel Kroupa, vedoucí katedry politologie a filozofie, Univerzita J. E. Purkyně, ke koaliční smlouvě

Z tohoto dokumentu se toho mnoho vyčíst nedá, protože v převážné míře je to dokument příliš málo konkrétní. (...) Jsou tam takové dosti prázdné pasáže o tom, že budeme efektivně využívat evropské fondy. Což je přece samozřejmost.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín