Téma: Spor o lustrační zákon

Obsah dílu

Přehrát vše

Spor o lustrační zákon

Lustrační zákon je nedotknutelný a snahy o jeho zrušení můžou být zásadní překážkou pro vznik vlády. Svým potenciálním koaličním partnerům to vzkázali lidovci. Návrh na zrušení lustračního zákona chce v nejbližší době předložit KSČM. Problém s lustračním osvědčením má Andrej Babiš, který se na Slovensku soudí kvůli tomu, že byl veden jako agent StB. Potřebuje Česká republika 24 let po revoluci lustrační zákon? A měli by mít všichni noví ministři čistá lustrační osvědčení? Hostem bude senátor, stínový ministr spravedlnosti Jiří Dienstbier /ČSSD/, místopředsedkyně ANO Věra Jourová, poslanec, bývalý ředitel ÚSTR Daniel Herman /KDU-ČSL/ a poslanec, předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.


Kauza Krejčíř

Radovana Krejčíře údajně chránili někteří vysoce postavení jihoafričtí policisté. Zatčeni byli dva příslušníci tamní zvláštní jednotky pro boj s organizovaným zločinem. Podle vyšetřovatelů podnikateli předávali interní informace. Krejčíř je kvůli podezření z pokusu o vraždu a únosu od pátku ve vazbě – a snaží se dostat ven na kauci. Jaké informace měli policisté Krejčířovi předávat? Dá se očekávat další zatýkání? A jak silné jsou teď hlasy, které volají po Krejčířově vyhoštění do České republiky? Do Johannesburgu se spojíme s reportérem Jiřím Hynkem.


Dva policejní prezidenti?

Petr Lessy se možná vrátí do čela policie. Vyplývá to z posudku, který
si nechal vypracovat ministr vnitra v demisi. O místo přišel Lessy loni kvůli obvinění z pomluvy a zneužití pravomoci. Soud ho ale nedávno očistil. Do funkce ale mezitím nastoupil Martin Červíček. Téma pro místopředsedu NOS PČR Policejní akademie ČR Petra Tomka.


Show!

Premiéru má absolventský dokument Show! o dívčí skupině 5Angels. Líčí cestu teenagerské kapely do světa šoubyznysu. Do kin ale málem nedorazil – jeho aktéři totiž s pojetím filmu nesouhlasí. Proč? Zeptáme se režiséra filmu Bohdana Bláhovce. Do studia přijde také dětský psycholog Václav Mertin.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín