Dnešní témata: Černá stavba?; Kennedyho výročí; Sestavování koalice; Nick Cave v Praze

Obsah dílu

Přehrát vše

Černá stavba?

Problémy kolem rozestavěného tunelu Blanka nekončí. Pražský primátor Tomáš Hudeček potvrdil, že smlouvy na celý komplex jsou s velkou pravděpodobností neplatné. Uvádí to posudky dvou advokátních kanceláří, které si nechal zpracovat pražský magistrát. Ten se teď chce s firmou Metrostav dohodnout na dalším postupu. Je tunel Blanka skutečně černou stavbou? Proč se prodražila o deset miliard? A stihne se dokončit podle plánu? Hostem bude bývalý pražský primátor Pavel Bém /ODS/. Komentář připojí Ondřej Kundra z Respektu.


Kennedyho výročí

Přesně před padesáti lety byl v Dallasu zavražděn americký prezident John Fitzgerald Kennedy. Atentát je dodnes předmětem nejrůznějších spekulací a konspiračních teorií. Američané řadí Kennedyho mezi své největší politiky – a ptají se, jak byt svět vypadal, kdyby ho nezabili. Do Dallasu se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Řezníčkem.


Sestavování koalice

Výše daní nebo poplatky ve zdravotnictví. Strany možné trojkoalice stále nevyřešily sporné programové body. Rozdílné názory mají i na obsazení jednotlivých ministerstev – hlavně post ministra financí. Největší rozpory by měla urovnat sobotní schůzka šéfů sociální demokracie a hnutí ANO. Jaké jsou teď šance koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL? Okomentují Bohumil Pečinka z Reflexu a Patrik Eichler z Deníku Referendum.


Nick Cave v Praze

Australský písničkář Nick Cave se po dvou letech vrací do Česka. S kapelou The Bad Seeds tu představí svou desku Push the Sky Away. Přímo z koncertu se přihlásí Petr Vizina.


Řekli v Událostech, komentářích

Pavel Bém /ODS/, bývalý pražský primátor, o údajné neplatnosti smluv na tunel Blanka

"Je to lež, nemůže to být černá stavba, protože se staví podle podepsané smlouvy, která je z hlediska českého práva absolutně platná a legitimní."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín