Dnešní témata: Obviněný exšéf DPP; Rozpočtová krize v USA; Jednání o velké koalici v Německu; Světelná show v Praze

Obsah dílu

Přehrát vše

Předražené jízdenky?

Pět lidí čelí obvinění protikorupční policie kvůli údajně předraženému tisku a dodávce jízdenek pražského dopravního podniku. Je mezi nimi i bývalý ředitel DPP Martin Dvořák a někdejší obchodní partner lobbisty Ivo Rittiga. Kauza se týká smlouvy s firmou Neograph, která jízdenky vyráběla. Čeho konkrétně se měli obvinění dopustit? A jakou roli sehrál v celém případu někdejší šéf podniku? Hostem bude bývalý generální ředitel DPP Martin Dvořák a redaktor Reportérů ČT Lukáš Landa.


Konec dluhové krize

Spojené státy na poslední chvíli odvrátily platební neschopnost. Na navýšení dluhového stropu a obnovení financování vlády se dohodly obě komory Kongresu. Dokument už podepsal i prezident Barack Obama. Která ze stran musela nakonec víc ustoupit? A jak moc poškodil nouzový režim americkou ekonomiku? Zeptáme se zástupců demokratů a republikánů – Taylora Smoota a Rodgera Johnsona.


Německé vyjednávání o koalici

V Německu se rýsuje velká koalice konzervativců Angely Merkelové se sociálními demokraty. Zástupci obou stran se rozhodli, že zahájí společné jednání. Dohodnou se tradiční političtí rivalové na spolupráci? A kam jsou obě strany v kompromisech ochotny zajít? Do Berlína se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Jonášem.


Signal

Víc než třicítku instalací vytvořili čeští i zahraniční umělci pro první ročník festivalu světla. Osvíceny jsou významné pražské památky, ale i Tančící dům nebo Petřínská rozhledna. Víc řekne výtvarník Krištof Kintera.


Řekli v Událostech, komentářích

Martin Dvořák, bývalý generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy k obvinění v kauze jízdenek DPP

"Já tvrdím, že celá kauza kolem dopravního podniku je objektivně na základě fakt a důkazů vykonstruovaná, a myslím, že ty téměř dva roky, které uplynuly od zahájení té celé kampaně, ukázaly jasně, že jsem měl pravdu, když jsem upozorňoval, že jde o oslabení a devastaci dopravního podniku."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín