Události, komentáře: (Ne)bezpečný Egypt; Summit G20; OKD vs. horníci

Obsah dílu

Přehrát vše

(Ne)bezpečný Egypt

České cestovní kanceláře obnovily zájezdy do Egypta. Před půlnocí tam zamířilo po téměř třech týdnech první letadlo. Pro cestování přitom stále platí varování ministerstva zahraničí. Je už Egypt jako turistická destinace bezpečný, nebo jde o zbytečný hazard? Probereme s mluvčím Asociace cestovních kanceláří Janem Papežem a náměstkem pro konzulární záležitosti Karlem Borůvkou. Proč německé cestovní kanceláře zájezdy do Egypta dál odkládají? Zeptáme se zpravodaje ČT Martina Jonáše. Aktuální situaci v zemi pak probereme s arabistkou Terezou Jermanovou.


Summit G20

Lídři G20 se v Petrohradu snaží najít společný postup proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada. A nebude to jednoduché. Zatímco americký prezident Barack Obama prosazuje vojenskou intervenci, Rusko stále požaduje jasnější důkazy o užití chemických zbraní. Co se dá od summitu očekávat? A jak vztah k Sýrii ovlivňuje rusko-americké vztahy? Do Petrohradu se spojíme se zpravodajem ČT Miroslavem Karasem. Téma pak probereme s profesorem historie a mezinárodních vztahů Bostonské univerzity Igorem Lukešem.


OKD vs. horníci

Horníci na Ostravsku se stále nedohodli s vedením OKD. Těžaři chtějí snižovat náklady na platy a zvažují uzavření dolu Paskov. Odbory s tím ale zásadně nesouhlasí a na 17. září plánují demonstraci za zachování mezd a pracovních míst. Okomentuje Zuzana Kubátová z Aktuálně.cz.


Nejkrásnější známka

V Praze začalo největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. A v podvečer tam vyhlásili výsledky ankety o nejkrásnější poštovní známku. Víc řekne předseda Společnosti sběratelů československých známek Jiří Sedlák.


Řekli v Událostech, komentářích

Karel Borůvka, náměstek ministra zahraničí, o bezpečnosti Egypta pro turisty

"Já si myslím, že i ve světle dnešního atentátu, který byl v Káhiře, je třeba si uvědomit, že ta situace může být velmi nebezpečná i v oblastech, které na to nevypadají. (…) Já myslím, že to naše doporučení je validní a že dává smysl."


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Papež, místopředseda, Asociace cestovních kanceláří, o bezpečnosti Egypta pro turisty

"Cestovní kanceláře si nemohou dovolit hazardovat se svým jménem. /…/ My osobně cítíme, že je Egypt a ta situace v něm trochu démonizovaná. Především právě v té oblasti Rudého moře."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín