Události, komentáře

9. květen 2013

48 minut

9. květen 2013

Obsah dílu

Oprava D1 — Jak chránit NP Šumava? — Korunovační klenoty

Části dílu

00:34
Oprava D1
  Začala dlouho očekávaná rekonstrukce nejstarší a zároveň nejvytíženější české dálnice. Jde o jednu z nejsložitějších stavebních akcí. Modernizovat se bude za provozu – jako první úseky mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou a mezi Lhotkou a Velkou Bíteší. Opravy čekají celkem 160 kilometrů D1. Jak konkrétně bude rekonstrukce probíhat? Jak jsou na ni připravena města a obce v okolí? A kdy a kde se dají očekávat největší komplikace? Hostem bude generální ředitel ŘSD David Čermák, starosta obce Bílý Kámen Jiří Benáček a dopravní expert ČVUT Jan Valentin.
  22:37
  Výbuch v Divadelní ulici
   25:25
   Telegraficky
    26:53
    Jak chránit NP Šumava?
     Sněmovna podpořila další projednávání vládního návrhu zákona o Národním parku Šumava. Předloha z dílny ministra životního prostředí Tomáše Chalupy mění rozdělení ochranných zón a počítá se zásahy proti kůrovci. Nelíbí se ale ochráncům přírody. Co konkrétně jim vadí? A potřebuje NP Šumava nový zákon pro svoji ochranu? Téma pro ministra životního prostředí Tomáše Chalupu /ODS/ a Jaromíra Bláhu z Hnutí Duha.
     41:50
     Korunovační klenoty
      Po pěti letech opustily korunovační klenoty komoru ve Svatováclavské kapli na Pražském hradě. Sedmi klíči ji v podvečer otevřelo sedm významných představitelů státu a církve. Lidé se na ně budou moct podívat od zítřka – stejně jako v minulosti se čekají dlouhé fronty. Jak významné jsou korunovační klenoty coby symbol české státnosti? A proč vzbuzují tak velký zájem veřejnosti? Zeptáme se historičky Marie Šedivé Koldinské.
      Přehrát celé video
      Stopáž48 minut
      Další díl
      10. květen 2013

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám