48 minut

29. březen 2013

Obsah dílu

Prezidentské účtování — Arbitráž s VZP? — Bojová pohotovost KLDR

Části dílu

01:01
Prezidentské účtování
  Vyúčtování prezidentských kampaní všech kandidátů dorazila do Senátu. Během dneška je odevzdali i zbývající tři – Vladimír Franz, Jan Fischer a Miloš Zeman. Dva posledně jmenovaní všechny své závazky zatím neuhradili – oba ale tvrdí, že peníze od dárců jim v nejbližší době přijdou. Kdo pomůže Janu Fischerovi zaplatit zbývajících osm milionů? Hostem bude kardiochirurg, šéf Fischerova volebního výboru Jan Pirk. Co můžou senátoři za podpory auditorů reálně zjistit o financování prezidentských kampaní? Jaké mají nástroje na odhalení černých peněz? Téma pro předsedu mandátového a imunitního výboru Jiřího Oberfalzera / ODS/ a auditora Lukáše Wagenknechta.
  20:17
  Telegraficky
   22:00
   Arbitráž s VZP?
    Vlastníci pražského protonového centra na léčbu rakoviny vyvolali arbitráž proti VZP. Největší česká pojišťovna totiž odmítá plnit smlouvu, která centru garantuje zhruba miliardu ročně. Smlouva byla uzavřená před téměř třemi lety v době nucené správy. Pojišťovna ji považuje za nevýhodnou a neuznává ji. Diskutovat bude hlavní lékař Protonového centra Jiří Kubeš a člen správní rady VZP, poslanec Jiří Skalický /TOP 09/.
    38:00
    Byznys
     39:36
     Bojová pohotovost KLDR
      Severokorejský vůdce Kim Čong-un vyhlásil bojovou pohotovost. Vojáci mají být připravení na útok na americké vojenské základny v Tichomoří. Země tak reaguje na přelet amerických neviditelných bombardérů nad jihokorejským územím. Co na korejské výhružky říkají Spojené státy? Do Washingtonu se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Řezníčkem. Téma pak probereme s koreanistou Jaromírem Chladou.
      Přehrát celé video
      Stopáž48 minut
      Další díl
      2. duben 2013

      Přehled dílů

       

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám