Dnešní témata: Volba papeže; Kdo buide ministrem obrany? ; Změny v maďarské ústavě; Věštkyně, vraždy a jasnovidci

Obsah dílu

Přehrát vše

Volba papeže

Zraky věřících i médií se upírají k Vatikánu, kde začala volba nového papeže. Konkláve se účastní 115 kardinálů z celého světa – včetně Dominika Duky. Jaké jsou šance jednotlivých kandidátů? A dá se odhadnout, kdy budeme znát jméno nové hlavy katolické církve? Do Vatikánu se spojíme se zpravodajem ČT Jakubem Nettlem. Téma pak probereme s redaktorem týdeníku EURO Janem Jandourkem a historikem Filozofické fakulty UK Drahomírem Suchánkem.


Kdo bude ministrem obrany?

Post ministra obrany je už téměř tři měsíce prázdný. A předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg žádá Petra Nečase, aby situaci co nejdřív vyřešil. Zítra chce téma otevřít na vládě. Resort obrany řídí od prosincového bleskového odvolání Karolíny Peake právě premiér. Kdo bude ministrem obrany? A proč výběr nového šéfa resortu trvá tak dlouho? Hostem bude místopředsedkyně sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost Jana Černochová /ODS/ a stínový ministr obrany Jan Hamáček /ČSSD/.


Změny v maďarské ústavě

I přes odpor opozice a demonstrantů a varování z Evropské unie schválil maďarský parlament kontroverzní změny v ústavě navržené premiérem Viktorem Orbánem. Novela například omezuje pravomoci ústavního soudu, diskriminuje homosexuální páry a umožňuje trestní stíhání za bezdomovectví. Probereme s vedoucím zahraničního zpravodajství Hospodářských novin Martinem Ehlem.


Věštkyně, vraždy a jasnovidci

Hru podle Čapkových Povídek z jedné a druhé kapsy nazkoušel v pražském Divadle Rokoko dramatik a režisér Arnošt Goldflam. Upravil je svým svérázným způsobem do jednoho tajemného příběhu. Na detaily se zeptáme přímo Arnošta Goldfama, který bude hostem Událostí, komentářů.


Řekli v Událostech, komentářích

Jana Černochová /ODS/, místopředsedkyně sněmovního výboru pro obranu, k neobsazenému postu na MO

"Dnes jsem hovořila s panem premiérem a skutečně vím, že v zájmu pana premiéra Nečase je to, aby měl svého ministra, jako premiér, v čase co nejkratším. Ale bohužel to nejsou objektivní příčiny na straně ODS, ale na straně TOP 09."


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Hamáček /ČSSD/, stínový ministr obrany, k neobsazenému postu na MO

"Nejhorší je to, že se tu hraje jakási hra na schovávanou, a když jsem dneska poslouchal Události, tak jsem se toho docela zděsil, protože já jsem měl pocit, že tady probíhají aspoň nějaká vyjednávání, ale pokud předsedové koaličních stran řeknou, že s nimi od ledna o tom nikdo nejednal, tak mě to trošku vyděsilo."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín