48 minut

24. leden 2013

Obsah dílu

Finále volební kampaně — Česko dusí smog — Ženy do první linie — Joseph Calleja v Praze

Části dílu

00:39
Finále volební kampaně
  Prezidentská volba míří do finále. Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg mají před sebou poslední televizní duel – a za sebou mimořádně náročnou kampaň. Jaká byla? Hostem bude poradce volebního týmu Miloše Zemana Roman Lipták a hlavní manažer volební kampaně Karla Schwarzenberga Marek Vocel.
  18:34
  Telegraficky
   20:02
   Česko dusí smog
    Česko znovu zahalil smog. Nejhorší situace je v Moravskoslezském kraji, kde jsou limity překročeny minimálně dvojnásobně. Smogová situace platí i ve Středočeském a Ústeckém kraji. Podle zástupkyně ombudsmana Jitky Seitlové stát v boji proti smogu selhává – málo jedná s polskou stranou a neinformuje o dopadech znečištěného ovzduší na lidské zdraví. Využívají úřady všech svých možností? Téma pro zástupkyni ombudsmana Jitku Seitlovou a ředitele odboru ochrany ovzduší Ministerstva životního prostředí Jana Kužela.
    33:06
    Ženy do první linie
     Pentagon pošle do bojových misí více žen. Americký ministr obrany Leon Panetta se rozhodl zrušit zákaz z roku 1994, který bránil nasazování vojaček do akcí. Ženy by se tak například mohli dostat do speciálních jednotek. Jediné, co je bude napříště limitovat, tak budou fyzické testy. Na detaily se přímo do Washingtonu zeptáme zpravodaje Martina Řezníčka.
     39:13
     KLDR hrozí dalším jaderným testem
      41:06
      Byznys dnes
       42:28
       Joseph Calleja v Praze
        Světoznámý tenorista Joseph Calleja vystoupí večer v pražském Obecním domě. Ve svých pětatřiceti letech se stal umělcem roku Britské hudební akademie a jeho nové album trhá rekordy. Jeho koncert zhodnotí operní publicistka Helena Havlíková.
        Přehrát celé video
        Stopáž48 minut
        Další díl
        25. leden 2013

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám