Události, komentáře

3. leden 2013

48 minut

3. leden 2013

Obsah dílu

Sporná amnestie — Zachráněná vláda? — Transplantační skandál — Malý Alenáš

Části dílu

01:02
Sporná amnestie
  Amnestie v praxi – věznice už opustily tři tisíce vězňů. Celkem by se na svobodu mělo dostat zhruba sedm a půl tisíce odsouzených. A kritika částečné amnestie prezidenta Klause mezitím sílí. Po opozici se ozvala i vládní TOP 09, která prý nehodlá nést její případné důsledky. A sociální demokraté chtějí kvůli amnestii hlasovat o nedůvěře vládě. Mají šanci uspět? Hostem bude předseda sněmovního ústavně právního výboru Stanislav Polčák /TOP 09/ a předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.
  18:02
  Telegraficky
   19:33
   Zachráněná vláda?
    Vedení strany LIDEM přijalo výzvu k jednání s ODS a TOP 09 o budoucnosti koaliční vlády. Usnesení o odchodu ministrů z kabinetu k 10. lednu - kvůli odvolání Karolíny Peake z funkce ministryně obrany - ale zatím nezrušilo. Ustojí kabinet další krizi? Téma pro předsedkyni strany a vicepremiérku Karolínu Peake /LIDEM/, předsedu senátorského klubu ODS Jaroslava Kuberu a předsedu sněmovního ústavně právního výboru Stanislava Polčáka /TOP 09/.
    33:41
    Transplantační skandál
     Německem otřásá skandál s podvody při transplantacích orgánů. Lékaři univerzitní kliniky v Lipsku posílali na dialýzu pacienty, kteří ji vůbec nepotřebovali. Tím z nich udělali akutní případy a zajistili jim přednostní transplantaci ledviny. Na detaily se přímo do Německa zeptáme zpravodaje České televize Martina Jonáše.
     39:12
     Byznys
      40:35
      Malý Alenáš
       Knížka spisovatele Ivana Vyskočila – Malý Alenáš – ožívá v interaktivní formě jako komiks pro počítače a tablety. Stojí za ním výtvarník Matyáš Trnka, vnuk zakladatele české animované tvorby Jiřího Trnky. Na projektu pracoval víc než čtyři roky. A bude hostem Událostí, komentářů.
       Přehrát celé video
       Stopáž48 minut
       Další díl
       4. leden 2013

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám