Nahrávám video

28. prosinec 2012

Obsah dílu

Nesmrtelná koalice? — Otravy metanolem v Polsku? — Hrozba fiskální krize — Nejlepší alba roku

Části dílu

00:37
Nesmrtelná koalice?
  Další vládní krize je pravděbodobně u konce. Odvolaná ministryně obrany Karolína Peake mírní svoje předvánoční slova o konci koalice a hledá způsob, jak ji zachovat. Nelíbí se jí prý, že by vláda stála na poslancích, které shání exministr školství Josef Dobeš. Manévrovací prostor pro jednání si nechala až do 10. ledna. K tomuto datu totiž předsednictvo LIDEM vyzvalo svoje ministry, aby odešli z kabinetu. Jednalo se vůbec o vládní krizi? Nevydala se Karolína Peake směrem, který nastavil předchůdce LIDEM ve vládě, tedy Věci veřejné? Kolik dalších koaličních roztržek se dá očekávat? Odpoví politolog Lukáš Jelínek a komentátor MF DNES Martin Komárek.
  16:34
  Platy politiků a soudců
   19:42
   Telegraficky
    21:08
    Otravy metanolem v Polsku?
     Deset podezřelých úmrtí hlásí Polsko a ukazuje na metanol. Podle tamních médií stopy vedou i do Česka. Tuzemská policie to ale nepotvrdila. Nezanedbaly české úřady kontrolu na hranicích? Šíří se dál smrtelná směs? Nemá v Česku pokračovat bezplatné testování alkoholu? Zeptáme se polské novinářky Barbary Sierszulové a státního zástupce Jiřího Zemka
     31:16
     Hrozba fiskální krize
      Demokrati a republikáni stále nenašli shodu v tom, jaké daně budou Američani od roku 2013 platit. Čtyři dny před koncem roku 2012 proto Barack Obama sezval do Bílého domu hlavní představitele Kongresu, dva z každé strany. Společná schůzka je tak nejspíš poslední nadějí, jak odvrátit růst daní z příjmu a automatické rozpočtové škrty, které by mohly USA znovu uvrhnout do hospodářské krize. Je shoda mezi oběma tábory možná? Čeká Američany nejistota až do poslední chvíle? Probereme to se šéfredaktorem Aktuálně.cz Pavlem Tomáškem.
      39:42
      Byznys dnes
       41:15
       Nejlepší alba roku
        Americký časopis Rolling Stone začal bilancovat rok 2012 a přišel s padesátkou nejlepších letošních alb. Vrchol hitparády obsadil Bruce Springsteen. V Událostech, komentářích bude letošní rok, z pohledu světové i domácí hudby, hodnotit vedoucí kulturní redakce ČT Petr Vizina.
        Přehrát celé video
        Stopáž48 minut
        Další díl
        2. leden 2013

        Přehled dílů

         

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám