Události, komentáře

7. prosinec 2012

48 minut

7. prosinec 2012

Obsah dílu

(Ne)povinné sKarty — Prezidentova kritika — Volba prezidenta

Části dílu

00:35
(Ne)povinné sKarty
  Kontroverzní projekt sociálních karet čekají zásadní změny. Takzvaná sKarta bude povinná pouze jako identifikační průkazka, kterou se příjemci dávek mají prokazovat na úřadech práce. Placení s ní ale bude dobrovolné a výběr z bankomatu zdarma. Na nových pravidlech se dohodla vláda s Českou spořitelnou. Mají lidé povinnost si sKarty převzít? A má projekt ještě smysl? Téma pro místopředsedkyni poslaneckého klubu Jitku Chalánkovou /TOP09/ a předsedu Národní rady zdravotně postižených Václava Krásu.
  16:02
  Prezidentova kritika
   Časté výměny ministrů v Nečasově vládě se nelíbí Václavu Klausovi. Jde podle něj o selhání nejen samotného ministra, ale i předsedy strany, který ho navrhl, a premiéra. Největší kritika pak míří k možnému jmenování Karolíny Peake ministryní obrany. Takovou „dívenku“ prý vojáci nepřijmou. Má Karolína Peake dostatečné zkušenosti pro vedení resortu obrany? A jak strana LIDEM vnímá výhrady prezidenta? Diskutovat bude ředitel politického odboru prezidentské kanceláře Ladislav Jakl a místopředseda LIDEM Viktor Paggio.
   30:00
   Telegraficky
    31:32
    Volba prezidenta
     I dnes nabídneme analýzu dalšího prezidentského kandidáta. Tentokrát Karla Schwarzenberga. Debatovat o něm bude politoložka Vladimíra Dvořáková, nezávislý publicista Ivan Žitný a komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.
     48:29
     Návrat na Měsíc
      Přehrát celé video
      Stopáž48 minut
      Další díl
      10. prosinec 2012

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám