Dnešní témata: Trest za korupci; Kauza Pekárek; Volba prezidenta; Uznání Palestiny?

Obsah dílu

Přehrát vše

Trest za korupci

Bývalý ředitel pražské městské policie Vladimír Kotrouš byl nepravomocně odsouzen za korupci. Podle soudu požadoval úplatek a za to dostal šestiletý trest vězení. Jde o zakázku na opravu vozového parku pražských strážníků, kterou Kotrouš sliboval majiteli autoservisu, že prodlouží. Policie prověřuje také nákup nožů za šest milonů korun pro městskou policii. Jde o selhání jednotlivce? Nebo se dá v rámci pražské městské policie mluvit o korupčním systému? Téma pro Filipa Černého z Reportérů ČT.


Kauza Pekárek

Sněmovna má vydat dalšího poslance, tentokrát Romana Pekárka. Jednohlasné doporučení dal poslancům mandátový a imunitní výbor. Dolní komora podle něj nemá nahrazovat soud – zvlášť, pokud byl Pekárek už za korupci nepravomocně odsouzen a čeká ho odvolací jednání. Poslanec přitom dál odmítá složit mandát a tvrdí, že je nevinný. Jak poškozuje Pekárkova kauza vládu a českou politiku? Odpoví poslanec a člen mandátového a imunitního výboru Marek Benda /ODS/.


Volba prezidenta

Pokračujeme v analýzách jednotlivých prezidentských kandidátů. O Jiřím Fischerovi bude debatovat politoložka Vladimíra Dvořáková, nezávislý publicista Ivan Žitný a komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.


Uznání Palestiny?

Válné shromáždění OSN bude rozhodovat o budoucnosti Palestiny. Má před sebou hlasování o rezoluci, ve které prezident Mahmúd Abbás žáda o uznání Palestiny jako nečlenského pozorovatelského státu organizace. U většiny zúčastněných zřejmě bude mít podporu, Česká republika bude ale proti. Změna statusu by podle českého ministerstva zahraničí mohla poškodit mírový proces. Jaké má Palestina šance? Přímo do Washingtonu se spojíme s naším zpravodajem Michalem Kubalem.


Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín