Nahrávám video

7. září 2012

Obsah dílu

První scéna bez ředitele? — Rathovo vydání II. — Vražedný alkohol? — Kandidát Obama

Části dílu

00:38
První scéna bez ředitele?
  Ráno divadelníci otevřeným dopisem vyzvali ministerstvo k hledání nového ředitele Národního divadla a ještě dopoledne ministryně Alena Hanáková odvolala toho stávajícího. Ondřej Černý, který divadlo vedl od roku 2007, měl přitom skončit až na konci března příštího roku. Resort krok odůvodnil chybami v řízení a provozu divadla. Co konkrétně ministerstvo vedlo k předčasnému odvolání? A kdo by mohl být novým ředitelem první scény? Diskutovat budeme s ministryní kultury Alenou Hanákovou, odvolaným ředitelem Ondřejem Černým a svůj názor připojí také kulturní komentátorka Jana Machalická.
  32:44
  Rathovo vydání II.
   Další dějství v kauze Davida Ratha. Poslanec teď může být stíhán i kvůli nákupu zdravotnického vybavení pro středočeské nemocnice. Drtivou většinou o tom dnes rozhodli poslanci. Na začátku projevu Rath zákonodárce o vydání požádal. O financování ČSSD v něm ale nemluvil, protože prý nechce poškozovat levicové strany. Proč se chtěl David Rath sám nechat vydat? Do studia přijde poslanec za ČSSD Miroslav Svoboda, který hlasoval proti Rathovu vydání.
   39:12
   Kandidát Obama
    Současný demokratický prezident Barack Obama versus republikánský kandidát Mitt Romney. Dva muži, kteří se v listopadu utkají o křeslo amerického prezidenta. Jejich šance jsou zatím podle průzkumů vyrovnané. Rozhodnout by tak mohla ekonomická situace, především stále vysoká nezaměstnanost. Komu svěří Američané svoji důvěru? A co ještě může Obama zemi nabídnout? Zeptáme se našeho zpravodaje v USA Michala Kubala.
    46:03
    Vražedný alkohol?
     Havířov děsí podezřelý alkohol. Dva lidé po otravě zemřeli a další jsou ve vážném stavu. Čepovaná lihovina z trafiky údajně obsahovala jedovatý metylalkohol. Policie tekutinu v barelech zajistila, zatím ale nezjistila, kdo ji vyrobil ani kolik se jí prodalo. Podrobnosti přímo z Havířova přinese náš redaktor Tomáš Vzorek.
     Přehrát celé video
     Stopáž48 minut
     Další díl
     10. září 2012

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám