Dnešní témata: Zločiny v DPP? ; 14 000 000; Čínský monstrproces; Miloslav Petrusek

Obsah dílu

Přehrát vše

Zločiny v DPP?

Další kolo přestřelky mezi bývalým vedením pražského dopravního podniku a jeho kritiky. Advokát Václav Láska promluvil o organizované zločinecké struktuře, která měla vést ruku s perem podepisujícím údajně nevýhodné smlouvy. Kvůli nim taky míří na bývalé vedení několik trestních oznámení. Někdejší ředitel Martin Dvořák už ale chystá s právníky protiútok. Podaří se pozadí podivných kontraktů rozkrýt? Jaké důkazy má Václav Láska pro svá tvrzení? Na úvod pořadu se střetnou právě advokát Václav Láska a exředitel DPP Martin Dvořák.


14 000 000?

14 milionů za propuštění Davida Ratha z vazby. Takovou kauci nastavil pro poslance Davida Ratha soud. Jeho právníci si vzali tři dny na rozmyšlenou. Bývalý hejtman se ale nemusí z vězení dostat, ani když kauci skutečně složí. O tom totiž bude soud případně rozhodovat až v září. Dostane se David Rath na kauci z vězení? Zeptáme se jeho advokáta Adama Černého.


Čínský monstrproces

Skončil jeden z největších a nejsledovanějších čínských soudních procesů posledních let. Za vraždu britského podnikatele dostala manželka ještě nedávno vlivného a oblíbeného politika Po Si-laje podmíněný trest smrti, který by měl de facto znamenat doživotní vězení. Po Si-laj mířil do nejužšího vedení strany. Teď ale jeho kariéra skončila a trest ho zřejmě nemine. Co proces vypovídá o zdraví čínského režimu? Téma pro sinologa Rudolfa Fürsta.


Miloslav Petrusek (1936–2012)

Zemřel oblíbený profesor a přední český sociolog Miloslav Petrusek. Byl jedním ze zakladatelů Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a taky jedním z prorektorů. Radil prezidentu Havlovi a před devíti lety získal francouzský řád rytíře Akademických palem. Jak budou čeští sociologové na profesora Petruska vzpomínat? Odpoví Petr Kamberský z Lidových novin.


Řekli v Událostech, komentářích

Václav Láska, advokát, komentuje obvinění odvolaného ředitele Liche, podle kterého DPP ročně vyplácel 2 miliardy na fakturách nekrytých smlouvami

„Já jsem zaregistroval konkrétní vztahy, kdy byla uzavřena rámcová smlouva na plnění třeba 50 milionů a následně na základě této smlouvy bylo zaplaceno dle vystavených faktur i desetinásobně víc. /…/ Já jsem to doložil orgánům činným v trestním řízení.“


Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín