Události, komentáře

18. leden 2012

48 minut

18. leden 2012

Obsah dílu

Rozhodne referendum? — Pražské kauzy — Skomírající žánr?

Části dílu

00:37
Rozhodne referendum?
  Připojí se Česko ke smlouvě o fiskální odpovědnosti? ODS a VV prosadily na vládě, že rozhodnout mají občané v referendu. TOP09 tento krok nepodpoří. Jasné ale není, jak by měla znít otázka, ani kdy by mělo být referendum vypsáno. Nepřenechávají dvě vládní strany alibisticky rozhodnutí na občanech země? Proč TOP09 referendum nepodporuje? A jak se staví k rozhodnutí vlády opozice? Debatovat budou místopředsedové stran Miroslav Kalousek /TOP09/, Alexandr Vondra /ODS/ a Jiří Dienstbier /ČSSD/. A v jakých momentech by se referendum mělo vypisovat? Rozebereme s ústavním právníkem Janem Wintrem.
  30:43
  Pražské kauzy
   Pražský primátor Bohuslav Svoboda neskrývá své politické ambice. Rád by vedl pražskou ODS. Současně ale musí řešit celou řadu problémů – možnou korupci ve vedení pražské městské policie nebo neprůhledné smlouvy v dopravním podniku. Neměl by se soustředit čistě na řešení problémů na pražské radnici? Zeptáme se primátora Bohuslava Svobody /ODS/.
   43:56
   Skomírající žánr?
    V pražském kině Světozor začíná 7. ročník Festivalu krátkých filmů. Nachází tento žánr uplatnění i mimo festivalová kina? Zeptáme se australského režiséra Nathana Lewise, který v Praze představí svůj krátkometrážní snímek.
    Přehrát celé video
    Stopáž48 minut
    Další díl
    19. leden 2012

    Události, komentáře na sociálních sítích

    Napište nám