Dnešní témata: Tři dny do konce? ; Zatykač na Kaddáfího; 20 let bez Sovětů; Nečekaný odchod?

Obsah dílu

Přehrát vše

Tři dny do konce?

Další existence vládní koalice zůstává nejistá. Strany se ani na nočním jednání nedokázaly dohodnout na dodatku ke koaliční smlouvě. ODS a TOP 09 přesto považují jednání za ukončené. Dodatkem si ale Věci veřejné podmiňují své další setrvání ve vládě. Dokážou politici vystoupit z tohoto „bludného kruhu“? Nebo krizi ukončí 30. červen a odchod VV z vlády? Debatovat budou Přemysl Sobotka /ODS/ a místopředsedkyně VV Dagmar Navrátilová. Situaci v koalici okomentují také politologové Lukáš Jelínek a Bohumil Doležal.


Zatykač na Kaddáfího

Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí je trestně stíhán haagským soudem. Mezinárodní trestní soud vydal zatykač ještě na Kaddáfího syna a šéfa libyjské rozvědky. Jak může krok haagského soudu zasáhnout do bojů, které v Libyi probíhají? A z čeho konkrétně je Kaddáfí viněn? Do studia přijde odborník na mezinárodní právo z Právnické fakulty UK Pavel Šturma.


20 let bez Sovětů

Před dvaceti lety opustil československé území poslední sovětský voják. Krátce poté se v Praze rozpadl i další symbol sovětského bloku – Varšavská smlouva. Jak se na tyto zásadní okamžiky moderních českých dějin dívá s odstupem dvou desítek let jeden z klíčových aktérů? Do studia přijde historik a diplomat Jaroslav Šedivý, v 90. letech člen československé delegace, která se Sověty odchod vojsk dojednávala. Jak se uplynulé dvacetiletí projevilo na vztazích Čechů k Rusům? Rozebereme s Alexejem Kelinem ze sdružení Ruská tradice.


Nečekaný odchod?

Ivan Hašek už není předsedou českého fotbalového svazu, ale trenérem dubajského klubu. Co bude jeho odchod znamenat pro český fotbal? Rozebereme se Štěpánem Filípkem z deníku Sport.


Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín