14. duben 2011

Obsah dílu

Hledá se řešení… — Boj o Libyi — Odkaz studia Sial

Části dílu

00:39
Hledá se řešení…
  Koalice dál hledá východisko z krize. Po ranní schůzce lídrů tří koaličních stran u prezidenta Klause i odpolední K12 je jasné pouze jedno – VV, TOP 09 a ODS chtějí pokračovat ve společném vládnutí. Za jakých podmínek a ústupků už ale jasné není. Strany si navíc daly čas do pondělí. Jaké varianty jsou ve hře? Do studia přijde místopředseda ODS Pavel Drobil. S vlastním návrhem řešení patové situace přišel bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek. Sociální demokracie by měla umožnit menšinovou vládu ODS a TOP 09, bez VV. Proč chce dát šanci svým konkurentům? Jiří Paroubek, na kterého měla diskreditační dokumenty vytvořit firma ABL a který podal na Víta Bártu trestní oznámení, přijde na úvod pořadu.
  33:56
  Boj o Libyi
   Boje v Libyi neutichají. O řešení situace v zemi se dál horečnatě jedná i na mezinárodní úrovni. Špičky EU a OSN vyzvali k okamžitému odchodu Muammara Kaddáfího. Pětice rozvojových zemí tzv. skupiny BRICS odsoudily nálety NATO v Libyi proti vládním jednotkám. A v Berlíně se scházejí ministři zahraničí Severoatlantické aliance. Kam konflikt směřuje? A pomáhají akce NATO k jeho vyřešení? Rozebereme s Muníbem Hasanem, předsedou Ústředí muslimských obcí v ČR.
   41:38
   Odkaz studia Sial
    Tvorba legendárního architektonického studia Sial se představuje v Praze. Nejznámější stavbou je televizní vysílač Ještěd. Byla tvorba studia výjimečná jen v českém, nebo i světovém měřítku? Téma pro teoretika architektury Adama Gebriana.
    Přehrát celé video
    Stopáž48 minut
    Další díl
    15. duben 2011

    Události, komentáře na sociálních sítích

    Napište nám