Události, komentáře

28. březen 2011

48 minut

28. březen 2011

Obsah dílu

Vondra zůstává — Nepokojná Libye, Sýrie, Jemen... — Vypůjčené umění

Části dílu

00:35
Vondra zůstává
  Místopředseda ODS a ministr obrany Alexandr Vondra uhájil křeslo ve vládě. Postavila se za něj výkonná rada občanských demokratů. Po jeho odchodu přitom v minulých dnech volala nejen opozice, ale i obě menší koaliční strany. Podle TOP 09 i Věcí veřejných totiž Vondra dostatečně nepřijal politickou odpovědnost za údajně předraženou zakázku pro firmu Promopro během českého předsednictví Evropské Unii. Exkluzivním hostem Událostí, komentárů bude Alexandr Vondra /ODS/, místopředseda občanských demokratů a ministr obrany. Co říká na podporu, které se mu dostalo od jeho strany? Jak teď bude fungovat v K9 i ve vládě, když mu koaliční partneři nedůvěřují?
  26:12
  Nepokojná Libye, Sýrie, Jemen...
   Libyjští povstalci pokračují v tažení směrem na baštu Muammara Kaddáfího v hlavním městě Tripolisu. Už teď se dostali vůbec nejdál na západ od začátku konfliktu. Bojištěm se stává Kaddáfího rodiště Syrta, na které zahájily nálety i spojenecké jednotky. Nad jejich operacemi převzala velení Severoatlantická aliance. A zaznívá i kritika. Podle ruského ministra zahraničí zasahování do občanské války rezoluce Rady bezpečnosti neschválila. V Jemenu a Sýrii mezitím sílí nepokoje a demonstranti stupňují svoje požadavky. Čím NATO odůvodňuje zásah proti Libyi? A co znamená ruská kritika intervence? Zeptáme se ministra obrany Alexandra Vondry /ODS/. Do Jeruzaléma se pak spojíme se zpravodajem Českého rozhlasu Břetislavem Turečkem a rozebereme protesty v dalších arabských zemích.
   40:10
   Vypůjčené umění
    Poskytnout mladým umělcům prostředky na to, aby mohli ukázat, co umí. S takovou myšlenkou vznikla Artbanka, která nakupuje umělecká díla a následně je nabízí k pronájmu do prestižních veřejných i soukromých institucí. Začínajícím umělcům tím poskytuje finanční podporu a zároveň pozornost veřejnosti, na níž by jako jednotlivci jen stěží dosáhli. Může Artbanka pomoct rozhýbat trh se současným výtvarným uměním? Přiblíží ho širší veřejnosti? A kdo všechno si vlastně díla může půjčit? Otázky pro Petra Šece, spoluzakladatele Artbanky.
    Přehrát celé video
    Stopáž48 minut
    Další díl
    29. březen 2011

    Události, komentáře na sociálních sítích

    Napište nám