24. únor 2011

Obsah dílu

Dobeš na koberečku — Stahující se smyčka kolem Kaddáfího? — Džungle ve škole? — Výstava o skupině Mašínů

Části dílu

00:35
Dobeš na koberečku
  Ministr školství Josef Dobeš byl na koberečku u premiéra. Vysvětlovat musel hned několik afér, které se kolem něj v poslední době objevily. Podle Dobešových slov mu Petr Nečas vyjádřil podporu. Sám ministr tvrdí, že se ho někdo snaží úmyslně skandalizovat a souviset to může s jeho snahou personálně zeštíhlit resort. Kvůli dění na ministerstvu chce TOP 09 svolat koaliční jednání. A objevily se i spekulace, že za Dobešem pevně nestojí ani jeho Věci veřejné. Jakou pozici teď Josef Dobeš ve vládě a v koalici má? Hosty úvodu pořadu budou předsedkyně a místopředseda sněmovního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu – Anna Putnová /TOP 09/ a Walter Bartoš /ODS/.
  20:55
  Stahující se smyčka kolem Kaddáfího?
   Území, které má pod kontrolou libyjský vůdce Muammar Kaddáfí, se podle dostupných zpráv stále zmenšuje. Povstalci se stále víc přibližují hlavnímu městu. Kaddáfí se ale dál odmítá vzdát moci. Zbytky věrných se snažil mobilizovat v televizním projevu. Povstalce označil za zmanipulované Al-Káidou, která je podle něj ke všemu dopuje halucinogenními drogami. Jakou podporu ještě Kaddáfí má? Blíží se konec jeho vlády? A jaký opravdový vliv má v Libyi Al-Káida? Mluvit o tom budeme s komentátorem Českého rozhlasu 6 Janem Fingerlandem.
   29:08
   Džungle ve škole?
    Agresivita žáků na českých školách roste a množí se i různé formy útoků přímo na učitele. Objevují se čím dál rafinovanější případy kyberšikany, kdy si děti učitele nahrávají na mobilní telefony, výjimkou už ale nejsou ani fyzická napadení. Učitelé ale nemají jasno v tom, jak se vlastně mohou bránit. Jaké vlastně mají při usměrňování žáků manévrovací pole? Dostávají v tomto směru dostatek informací? A jsou ochotní na řešení problému se školami spolupracovat rodiče? Téma pro speciálního pedagoga a odborníka na agresivitu žáků Miloslava Čedíka a předsedu Asociace pedagogů základního školství Jaroslava Štercla.
    41:05
    Výstava o skupině Mašínů
     Armádní muzeum na pražském Žižkově vystavuje osobní věci bratří Mašínů a Milana Paumera. Některé z nich připomínají jejich útěk z komunistického Československa v padesátých letech. Při něm zabili osm lidí, což část veřejnosti považuje za nepřijatelné. Mašínové podle svých slov muzeu své věci poskytli proto, že se v Česku debata o třetím odboji konečně vydává správným směrem. Podporuje současnou politickou snahu o uznání protikomunistického odboje většina veřejnosti? A vnímá to jako důležité téma? Na názor se zeptáme ředitele Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR Oldřicha Tůmy.
     Přehrát celé video
     Stopáž48 minut
     Další díl
     25. únor 2011

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám