Jak se změní důchody? ; Policie dál bez šéfa; Sankce proti Lukašenkovi? ; Warhol a Československo

Obsah dílu

Přehrát vše

Jak se změní důchody?

Důchodová reforma získává obrysy. Lidové noviny tvrdí, že špičky koaličních stran se dohodly na pěti základních pilířích reformy. Politici ale zprávu korigují, zatím prý jednají hned o několika variantách. Měla by se sjednotit sazba DPH? A měli by lidé povinně odvádět část peněz i do soukromých fondů? Debatovat budou Vít Samek, expert ČMKOS na důchodovou oblast, a ekonom Miroslav Zámečník.


Policie bez šéfa

Policie dál zůstává bez šéfa. Ministr vnitra Radek John jmenování Petra Lessyho, kterého doporučila výběrová komise, zatím odložil. Premiér Petr Nečas, který způsob výběru dlouhodobě kritizuje, se chce s Lessym ještě osobně setkat. Až pak řekne, jestli jeho jmenování podpoří. Kdo ze sporu může vytěžit? A co celý spor ukazuje o pozici Petra Nečase v čele koaliční vlády? Víc v reportáži analytičky Martiny Lustigové. Ve studiu pak obě témata okomentují Lukáš Jelínek z Masarykovy demokratické akademie a Bohumil Pečinka z Reflexu.


Sankce proti Lukašenkovi?

Minsk zažil slavnostní inauguraci prezidenta Alexandra Lukašenka. Za přítomnosti běloruských zákonodárců, ale bez velvyslanců zemí EU, USA a Ukrajiny. Svou absencí dali najevo, že nesouhlasí s tvrdým postupem režimu proti opozici.Je to signál, že se celá EU postaví tvrději proti Lukašenkovu režimu? A dokáže ho donutit ke změně? Rozeberme s politologem Ondřejem Soukupem z Hospodářských novin.


Warhol a Československo

Ikona moderního umění, jeden z nejžádanějších umělců světa. Andy Warhol. Jeho méně známá díla představuje pražská výstava. Jaký vztah měl Andy k Československu? Zeptáme se Marka Pokorného, ředitele Moravské galerie v Brně.


Řekli v Událostech, komentářích

Bohumil Pečinka, komentátor Reflexu, k pozici premiéra Petra Nečase /ODS/

"Já vidím strašnou osamocenost, jak ve vládě, tak v ODS. On dělá na své poměry, co může, ale celé vedení, mám pocit, přešlo do ilegality, protože od některých místopředsedů typu pana Jiřího Pospíšila a dalších člověk neslyšel politické prohlášení celých sedm měsíců, co se stali ministry nebo místopředsedy ODS. Necítím tam týmový duch."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín